Problem z hackerem


(Karczoo91) #1

Pomocy, ostatnimi czasy odkąd nie używałem kont internetowych zostałem shakowany, znaczy musiałem ściągnąć keyleggera albo innego wirusa. Nie wiem gdzie popełniłem błąd dlatego proszę o pomoc. trafiłem na to forum, bo widziałem podobny temat który został rozwiązany. Posiadam laptopa z systemem OEM Widnows 7, ale nie chce przywracać systemu. Bardzo proszę o pomoc. Oto moje logi z OTL:

OTL

http://wklej.to/Vqhof

Extras

http://wklej.to/Amzgo


(Zeus__) #2

Odinstaluj

Użyj programu adwcleaner opcja USUWANIE następnie raport podaj na forum, przeskanuj Malwerbytes Antymalware pełny skan nic nie usuwaj tylko raport dołącz wraz z nowymi OTL i Extras przeskanuj również dr.WEb Cure it jeśli coś znajdzie daj znać na forum


(Karczoo91) #3

Wyniki z adwcleaner

http://wklej.to/1nnru

To kolejne z Malwerbytes Antymalware

http://wklej.to/4yDdl

Jak widzisz znalazło trojana, ale nie usunąłem go, tylko poprostu zamknąłem program zgodnie z tym co pisałeś.

Co do wyników programu dr.Web Cure It to zneutralizowałem wszystkie zagrożenia jedyną opcją. Mam screenshot tylko nie wiem z jakiej stronki korzystacie, wiec wrzucam tu

http://zapodaj.net/c8e5cc6332f28.jpg.html

Ostatnie logi z OTL o których pisałeś:

OTL

http://wklej.to/kmTTZ

Extras

http://wklej.to/PUxGS

Powiedz, że nie jest aż tak źle... :?


(Zeus__) #4

Skanowałeś dr. web Cure it ?

Proszę usunąć to co znalazł Malwerbytes Antymalware, dodatkowo

Własne opcje skanowania skrpt i wklej

Wykonaj skrypt

Zresetuj ustawienie wszystkich przeglądarek, zaktualizuj wtyczki ściągnij SecurityCheck i wszystko co OIut of date do aktualizacji.

Poza tym nic strasznego nie widzę a skąd wiesz że ktoś Ci się włamał do systemu ?

Następnie uruchom OTL i opcja Sprzątanie


(Karczoo91) #5

Tak, skanowałem też tym programem, zrobiłem wszystko jak mówiłeś, a zdjęcie z wynikami jest w moim poście na zapodaj.net.

Nie wiem jak zresetować ustawienia przęglądarek, znaczy usunąć dane przeglądarek w ustawieniach prywatności chrome'a i Internet explorer'a?

Znaczy wiesz, włamali mi się na konta w grach i na poczte, konta są okradzione a poczta chciała potwierdzenie logowania, jak bym logował się z innego komputera czy coś. Tyle że właśnie staram się nie logować u nikogo, Myślałem że mój McAfee daje sobie rade z tego typu zagrożeniami (włamaniami, keyloggerami), a Twoje antywirusy jednak coś znalazły, co mnie martwi.

Mam pytanie, czy zostawić działający Malwerbytes Antymalware? Nie przeszkadza w zasadzie w niczym, tylko czy to potrzebne? Za niedługo wygasa mój antywir, miałem zamiar przedłużyć mu subskrypcje ale teraz nie wiem czy warto. Mam jeden probelm że ten Antywir był już oryginalnie z systemem, są jakieś probelmy (pozostałości) jak sie go odinstaluje. Wyskakują błędy coś w stylu "Windows Script Host 'VBScript'". Jak wiesz coś na ten temat mógłbyś mi doradzić co zrobić?

Po skanie i skrypcie wrzuce logi :slight_smile:

-- Dodane 27.04.2013 (So) 14:14 --

Programem Malwarebytes Antymalware usunąłem tego trojana.

Zrobiłem skrypt w OTL i otrzymałem taki log

http://wklej.to/3Ug5T

Jeżeli chodziło o usunięcie wszystkich danych z przeglądarek to zrobiłem. Nie miałem żadnych nieaktualnych wtyczek tylko zainstalowałem Adobe Shockwave Player.

Ściągnąłem SecurityCheck i dostałem taki plik .txt w którym jest napisane, że adobe reader jest out of date, ale nie da sie go aktualizować, bo wersja 10.1.6 jest najnowsza. Oto wynik SecurityCheck:

http://wklej.to/VYtBr

Zrobiłem sprzątanie w OTL'u


(Zeus__) #6

Reset Firefox -> Pomoc->Informacje dla pomocy technicznej->Zresetuj program Firefox

Reset Chrome -> http://www.tothepc.com/archives/reset-google-chrome-to-default-settings/

Do aktualizacji:

Na te konta z których korzystasz i przypuszczasz że miałeś włamanie proszę pozmieniać hasła dostępu, i zainstalować jakiś pakiet np avast-a, ale weź pod uwagę to że możesz mieć 1 program antywirusowy z ochroną rezydentną, więc najlepiej wybierz 1 z nich.