Problem z hamachi niebieska gwiazdka

Witajcie otóż mój kolega ma problem, założyliśmy sobie we czterech sieć w hamachi w celu wymiany plików czy pogrania sobie czasem w różne gry, wszyscy prócz niego mamy zielone gwiazdki a on ma niebieską gwiazdkę, ja z tym kolega jestem w jednej sieci, z tym, że ja mam po kablu skrętce neta a on bezprzewodowo… ja mam ustawione zewnętrzne ip on lokalne, mamy ten sam system windows oraz antywirusowy.

Niebieskie sloneczko u niego oznacza, ze nie będzie mógl udostępniać plików ani grać w gry… kiedy podaję mu adresy to wpisania aby mógl mieć ip zewnętrzne to zmienia mu się sloneczko na zielone jednak nie można go nadal pingować… on od anteny nadawczej mieszka jakieś 100-200metrów czy to aż taki problem dla hamachi :>??

jakość sygnału na pewno ma wpływ, spróbujcie zainstalować obydwoje tą samą wersje programu, czasem się zdarzają konflikty

Sygnal na pewno jest bardzo dobry a jakosc od 85 do 100%, wersja jest 1.0.1.5 bo nowsze nie dzialaja

moc sygnału może być dobra ale wszystkie pakiety mogą nie docierać do twojego kolegi

Sprawdzałem teraz jakość ma znakomitą… no to co można na to poradzić?? on może nas pingować