Problem z hamachi przez router wifi

Mam problem z hamachi. I nie wiem czy to ode mnie czy od kolegi. Otóź gdy podepnę bezpośrednie internet kabel z modemu od multimedi (internet + tv + teleon 20mb/s) to kolega nie może wejść na mój serwer, ale ja moge wejść na niego, widze połączenie bezpośrednie (zielona kropka) i on u mnie też. Natomiast gdy podłączenie się poprzez router wifi to wtedy on nadal nie może wejść na mój serw, ale już ja u niego i on u mnie widzi niebieską kropkę (tunel pośredni) i na jego serwie są straszne lagi :confused: Ale jak wchodzimy na kogoś serwer hamachi to ja widze u wszystkich zielone kropki oni u mnie też tylko u kolegi widać niebieską a on u mnie też. Nie wiem czy to od mojego routera wifi czy od niego ? Model to TP - LINK TL-WR841N. Teraz jak graliśmy to ja miałem lagi jak kolega odpalił serwer a inny kolega co był na tym serwie grał normalnie bez lagów i ja miałem u niego zieloną kropkę jak i hoster, a ja widziałem u hostera niebieską jak i on u mnie :confused:

Kamast , zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem, w przeciwnym razie temat wyląduje w koszu.