Problem z hasłem kluczem do liveboxa

(Adelax44) #1

witam. mam problem z liveboxem.. jakieś pół roku temu podałem jednemu gostkowi z naprzeciwka klucz do swojego liveboxa i mieliśmy na spółe płacić ale on teraz gada że niebędzie płacił... wkurzyłem się niemiłosiernie bo kobitka z tp powiedziała mi że tego się nieda zmienić tego klucza.. trzebaby kupić nowego liveboxa.. bo jest on przypisany tylko do jednej tej skrzynki, jest proźba jakby ktoś wiedział co można zrobić zeby ten gość nieszarpał mojego neta zadarmola... to bardzo prosiłbym o pomoc, z góry bardzo dziękuje.

(manieKMP) #2

A w jaki sposób ten "gostek" łączy się z Twoim Livebox'em? Jeśli przez wifi, to zmień na nie hasło w nim, a u siebie w komputerze zaktualizuj na nowo zmienione.

PS. Która to wersja Livebox'a?

(WSJD) #3

Jeżeli korzystasz z kabla, wyłącz po prostu usługę sieci bezprzewodowej w ustawieniach livebox.

http://192.168.1.1

nazwa: admin

hasło: admin

(Adelax44) #4

przez wifi się łączy, to jest livebox sagem 3202, jak zmienić to hasło? wchodze w adres 192.168.1.1. tam jest ta strona do konfiguracji, później sieć bezprzewodowa, i tam wchodze w WAP (tak mi kazała ta kobitka) jest w miejscu hasła password jak wpisuje swoje hasło to się net rozłącza, jak zresetuje liveboxa to od nowa jest to samo...

-- Dodane 23.09.2012 (N) 19:21 --

niemoge niestety wyłączyć sieci bezprzewodowej bo siostra korzysta też z neta na lapku

(manieKMP) #5

Na tej stronce masz skrócony opis konfiguracji/zmiany ustawień wifi. Konkretnie chodzi o "Drugi sposób". Jeśli będziesz mieć z tym problem, napisz, a wezmę w punktach napiszę co zrobić.

Po zmianie ustawień wifi (w tym hasła), należy dokonać ponownego połączenia/rejestracji komputera (przycisk REG na livebox'ie), z tym że z nowym hasłem, jakie podałeś przy konfigurowaniu wifi.

PS. Jeśli domyślnie masz WEP i nie chcesz tego zmieniać (choć jest zalecana w tym modelu zmiana na WPA), kliknij od razu w przycisk konfiguracji pod spodem, tam zmienisz hasło dla wifi.

(Adelax44) #6

już zmieniłem na hasło, ale coś rozwaliłem bo wcześniej usunełem adresy mac tam i jego był

-- Dodane 24.09.2012 (Pn) 0:45 --

zrobiłem juz ten adres mac wyszukuje mi karte ale prosi o klucz zabezpieczeń sieci jak chce się połączyć na pasku po prawej stronie ekranu , wpisałem ten z liveboxa niechce się połączyć, hasło tak samo, o co tu chodzi

(manieKMP) #7

Kluczem zabezpieczeń jest hasło, które podałeś podczas konfiguracji wifi (chyba że tego nie robiłeś...).

Konfig. wifi:

1. Będąc w panelu administracyjnym, przejdź na kartę "Sieci bezprzewodowe"

2. Zmień "Zabezpieczenia" z WEP na WPA i zaznacz "Wyłącz" przy "Adres MAC"

3. Kliknij w przycisk "Konfiguracja WPA"

4. W polu "Hasło" wpisz wymyślone przez Ciebie hasło (minimum 8 znaków), "Szyfrowanie" na TKIP

5. Wybierz kartę "Zapisz/Wyczyść/Uruchom ponownie", kliknij "Zapisz", a potem "Uruchom ponownie".

Po tym jak lb się włączy i będziesz chciał się po konfiguracji pierwszy raz połłączyć, komputer z łącznąścią wifi poprosi Ciebie o hasło (klucz zabezpieczeń), które wymyśliłeś i wpisałeś przy konfigurowaniu, ale przed wpisaniem i zatwierdzeniem chęci połączenia komputera z livebox'em, trzeba na jego obudowie wcisnąć przyciski o nazwie REG, po jego wciśnięciu dioda wifi zacznie migać przez jakiś czas. Oznacza to, iż lb jest gotowy do "zarejestrowania" komputera.

(Adelax44) #8

dzięki bardzo:) już wszystko działa:) zamykam temat:)