Problem z hasłowaniem dysku

Witam,

Dwa dni temu kupiłem dysk WD My Book Essential 2TB.

Od razu pierwszego dnia zainstalowałem go na laptopie, ustawiłem hasło i zacząłem przerzucać najważniejsze pliki (metodą wytnij wklej :frowning: ).

Problem w tym, że teraz podając właściwe hasło dysk go nie poznaje i tym sposobem straciłem najważniejsze dane z ostatnich 5 lat.

Pozostają jeszcze dwie uwagi odnośnie hasła.

Po pierwsze to zawiera ono liczby, alfabet polski (ale bez polskich znaków) oraz cyrylicę.

Przy potwierdzaniu hasła w pierwsze pole wpisałem hasło z klawiatury, następnie to samo hasło zapisałem, a potem skopiowałem je do drugiego pola.

Tym sposobem hasło zostało potwierdzone.

Ale po ponownym podłączeniu dysku hasło nie działa.

Jedyne, co mi może przyjść do głowy to fakt, że program sprawdzał hasło po znakach normalnie, a problem powstał po jego zapisie i próbie ponownego odczytu.

Sprawdzałem, czy nie ma podobnego tematu, ale niczego nie mogłem znaleźć.

Na stronkach rosyjskich też się z tym nie spotkałem.

Hasłowanie jest możliwe dzięki programowi WD Security.

Czy ma ktoś pomysł jak odzyskać dane?

Zależy mi głównie na jednym folderze, ze stratą reszty jeszcze jestem się w stanie pogodzić, bo to dane do odtworzenia po jakimś czasie.

Jeśli nie macie pomysłu co z tym hasłem, to może znacie jakiś program do odzyskiwania danych?

Jeśli nie używałeś dysku źródła przywróć z niego dane.

Imo wpisałeś co innego niż myślisz. Np mając inny układ klawiatury (nie zmieniałeś go przypadkiem ?) bądź mając włączony caps lock. A co do odzyskania danych bez hasła, ciężko będzie (nawet wd nie ma takiej możliwości)

Może sprostuje, bo faktycznie nie składam dobrze myśli (wciąż jestem rozstrzęsiony, bo straciłem sporo ważnych danych ).

Przy sprawdzaniu hasła przez WD Security raz wpisałem hasło bezpośrednio, a raz skopiowałem z pliku.

Następnie plik ten zapisałem, a teraz nawet po skopiowaniu hasła z pliku, które wcześniej zostało potwierdzone, nie działa.

No i próbowałem już możliwych zmian układu klawiatury.

A jeśli chodzi o odzyskanie, to miałem na myśli odzyskanie danych z laptopa.

Jeśli odzyskam najważniejszy folder, to wymażę dysk i pogodzę się ze swoją głupotą.

Przeoczyłem to, że hasło skopiowałeś :slight_smile:

Może limitowany input: Wpisuj hasło bez ostatniej litery / 2 ostatnich liter etc

Przeczytałem, że hasło może zawierać 25 znaków.

Moje ma 16.

Ew może on nie akceptować konkretnych znaków (np tych z cyrlicy). Spróbuj wpisywać jak by ich nie było.

Jeśli to nie da rady, napisz do supportu wd. Powiedz że wkleiłeś hasło do inputa, a teraz nie działa (po prostu im je wyślij w tym mailu, i tak pewnie już go używać nie będziesz).

Ew jest jeszcze możliwość samego kodowania pliku do którego wkleiłeś tekst (znaki mogą się różnić po zapisie)

Co do znaków, to raczej wszystkie akceptuje, bo podczas ich wpisywania normalnie pojawiały się kolejne kropki.

Supportu dla Polski nie ma :frowning:

A męczenie się z angielskim chciałem trochę odłożyć.

Moim pierwszym przypuszczeniem było przekłamanie na linii zapis-odczyt.

Liczyłem, że ktoś kiedyś już tak miał, albo poleci co wpisać zamiast cyrylicy.