Problem z HDD - nie czyta danych i ich utrata


(Malydragon) #1

Witam,

mam problem z siostry komputerem, mianowicie podłączyła pena od koleżanki i komputer się wyłączył i nie można go uruchomić.

Bios widzi HDD. Domyślam się, że to jakiś wirus. Po wpięciu dysku w kieszeń i próbie odczytania go w lapku z WIN7 okazuje się, że dysku w ogóle nie czyta (dyski się kręcą). Przypomnę bios pokazuje dysk więc nie mógł się on spalić a jak chce przejść do instalacji systemu to pokazuje obszar nie podzielony (stare partycje jakoś usunęło czy coś). Jest możliwość, że jeden talerz uległ uszkodzeniu? Czy jak utworze partycję sformatuje ją i zainstaluje system to będzie możliwość odzyskania danych?

Ma ktoś pomysł co zrobić? Potrzebuję odzyskania danych z dysku i liczę, że obejdzie się bez drogich firm przeznaczonych do tego. Dysk to WD.

Pozdrawiam czekam na odp.


(Alonewolf) #2

Witam, pomoże program "HDD Capacity Restore", razem z pakietem "Hirens Boot CD 13.0". Pobierz z Neta, wypal obraz i puść jako dysk rozruchowy. Uruchom Windowsa XP (jest na płytce jako bootowalny i uruchamiany w RAM-ie kompa) a potem uruchom z programów dostępnych w menu "HDD Capacity Restore"... program ten powinien wykryć Twój dysk i go naprawić (2 kliknięcia dosłownie i restart). Gdybyś czegoś nie zrozumiał to polecam mój temat: uszkodzony-hdd-samsung-hd103uj-1tb-czym-odzyskac-dane-t444735.html#p2840169

Dla pewności po pozytywnym zakończeniu całej operacji przetestuj dysk wszelkimi możliwymi programami typu HD Tune 2.55. Nic nie rób z tym dyskiem, zostaw go jak jest, partycje powinny być ponownie dostępne (ewentualnie systemową może czekać formatowanie po uprzednim odzyskaniu z niej danych, np. z Pulpitu).


(Malydragon) #3

Niby wszystko fajnie ale w momencie wyboru dysku w programie HDD Capacity Restore mam pustą szarą stronę. Fakt mam możliwość sformatowania swojego dysku ale nie o to chodzi bo dane pójdą w zapomnienie.

-- Dodane 22.06.2011 (Śr) 17:34 --

Dołączam parę dodatkowych informacji może dzięki temu ktoś mi powie co jest i jak z tym "demonem" walczyć.

HD Tune

clipboard056.th.jpg

clipboard067.th.jpg

2994746918.th.jpg

DiskWipe

clipboard01as.th.jpg

clipboard02sasa.th.jpg

Victoria

clipboard089.th.jpg

clipboard078.th.jpg

WD Data

clipboard09a.th.jpg

clipboard10b.th.jpg

Hard Disc Low...

clipboard011yz.th.jpg

clipboard012e.th.jpg

clipboard023.th.jpg

HDD Scan

clipboard045.th.jpg

clipboard034e.th.jpg


(Alonewolf) #4

Wepnij go normalnie jako SINGLE albo MASTER i wtedy uruchom całą procedurę.

Czy wszystko zrobiłeś dokładnie tak jak opisałem ??

Sprawdź też taśmę, może niedokładnie wpięta albo uszkodzona...


(Dimatheus) #5

Hej,

A próbowałeś dokonać naprawy przy pomocy Test Disk'a?

:arrow: TestDisk_Step_By_Step,

:arrow: TestDisk.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Alonewolf) #6

Jeśli masz pustą, szarą stronę to coś musiałeś nie tak jak trzeba ustawić. Opisz mi co i jak robisz zanim uruchomisz "HDD Capacity Restore".