Problem z HDD Samsung Sp 80 GB i WD Caviar 80 GB

Mam takowy problem chcialem cos zrzucic z jednego dysku na drugi ale sięnie da dlaczego a dlatego ze nie wiem. We wszystkich mozliwych kombinacjach podlanczalem te dwa dysi i na 3 juz sprawdzonych tasmach.kolega ma WDC ja mam Samsunga SP dyski sa dosc nowe bo z drugiej polowy 2005.probowalismy takich konfiguracji wlasciwe towszystkich:

  1. WDC sam jako MASTER - działa

2.moj SAMSUNG jako MASTER - nie dziala

3.WDC MASTER &i SAMSUNG jako SLAVE- w biosie wszysko ok widzi ale jak sei WINDOWS wlaczy to w MK sa tylko partycje WDC i jedna od Samsunga a powinno byc ich 3 gdy probuje wejsc na ta partycje wyskakuje komuniikat “czy sformatowac dysk ?”

  1. SAMSUNG jako sam MAster - nie dziala

to wszystko dziej sie oczywiscie w obudowie kolegi u mnie SAMSUNG działa bez zarzutów.A u niego moj dysk widzi jako jakims dziwnym sformatowaniem i o zerowej pojemnosci tzn windows widzi ze dysk ma 0 b i 0 jest zajete w BIOSie wszysko ok.

Czym to jest spowodowane i jak to zrobic zeby dzialalo ??

A jak zostawisz na I kanale IDE dysk jego systemowy jako Master i wpięty na ostatniej wtyczce taśmy.

Twój dysk drugi kanał IDE - Master i wpięty na ostatniej wtyczce - sam na taśmie.

Bios i komp przy starcie musi widzieć dyski poprawnie.

Wymień taśmę na 80 żyłową.

Wejdź do zarządzania dyskami i zobacz co tam słychać,może trzeba zmienić literę dysku lub przydzielić dla niewidocznej partycji.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=41303

No tak ale przeciez jego komp na poczatku widzi normalnie WDC jako MASTER i mojego SAMSUNGA jako SLAVE i w BIOSie tez jest tak a w foldeze “Moj komputer” nie widzi moich partycji dysku tylko jest jakas tam co pyta sie czy ja sformatowac> Moze to przez Demona bo on potrzebowal dysku wirtualnego czy cos ?

I niby jak maja działac dwa jako MASTER

Odinstalować i zrobić porządek w systemie po nim.

Bez problemu są na dwóch osobnych kanałach IDE 1 i 2,a system startuje z dysku systemowego na IDE 1.

Przeczytaj co napisałem dokładnie.