Problem z HDD w laptopie, czarny ekran

Witam. Dwa dni temu zwiesił mi się laptop pracujący na windows vista. Po zresetowaniu go standardowo podświetla się dioda zasilania, oraz ekran. Problemem jest to, ze oprócz podświetlenia się ekranu, nic więcej się nie dzieje. Dioda dysku nie mruga jak zwykle, nie zapala się. Z identycznym problem spotkałem się już kiedyś na innym laptopie mojego znajomego, jednak w jego przypadku problem rozwiązał się sam, po kilku godzinach i kilkunastu próbach wszystko wróciło do normy. Ja czekam juz dwa dni… Może ktoś pomóc?

może się przegrzał? czyściłeś lapka w środku?

gdyby się przegrzał z powodu zabrudzonego chłodzenia, po kilkunastu minutach dałoby się go włączyć (miałem już kiedyś taki przypadek). wątpie żeby problemem było usb, w oczy rzuca się fakt że nie zapala się lampka od HDD, nie słychać go ( :arrow: dysk nie startuje). Pytanie, co na to poradzić. Oczywiście można odnieść go do jakiegoś serwisu, ale szukam taniej alternatywy, rozwiązania. :stuck_out_tongue:

milkfish , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

odkręć klapkę HD ze spodu lapka i sprawdż połączenie i umocowanie dysku twardego-jeśli wszystko ok to servis!