Problem z headsetem USB i grami

Witam bardzo serdecznie. Od około 3 miesięcy jestem posiadaczem Headsetu USB Steelseries SIberia 150, i  od początku posiadania mam problem z wieloma grami. 

Mianowicie przy uruchamianiu niektórych gier(zauważyłem że to dotyczy większości gier sieciowych(Lub w których przez moment występuje użycie sieci np sprawdzanie aktualizacji), a w niektórych przypadkach nawet i programów(tylko STEAM), urządzenie dźwiekowe czyli wspomniany Headset zanika na sekundę, tak jakbym go odłączył i podłączył, a to sprawia że w wielu grach nie ma dźwięku(z powodu zmiany sprzętu). 

W wypadku używania jednocześnie programów VoIP  np TS3 sprawa wygląda  tak, że program zostaje wyciszony na chwilę, po czym wraca do stanu normalnego gdzie słyszę każdego innego ale mikrofon muszę od nowa zmieniać manualnie w opcjach przechwytywania, tak jakby pojawił nowy z tym że jeden nie działa.

Dodam jeszcze że temu zjawisku towarzyszy dźwięk hmmm podłączania głośników do prądu, jest taki efekt jakby spięcia czy coś. 

Jeśli w ustawieniach dźwięku w panelu sterowania domyślnym urządzeniem są głośniki, problem nie występuje i na głośnikach wszystko działa w porządku.

Info:

Steelseries 150

Windows 10 aktualny

sterowniki wszystkie również aktualne

robiłem format, przeinstalowywałem też sterowniki.

 

Z góry dziękuję za pomoc

 

 

  1. Jeśli to stacjonarka i podłączyłeś do obudowy, to sprawdź jak będzie działało po wpięciu bezpośrednio w płytę. Nie używaj też żadnych rozgałęziaczy / przedłużaczy.

 

  1. Wyłącz (disable) wszystkie inne urządzenia dźwiękowe, słuchawki USB jako domyślne
  1. Sprawdzałem dosłownie każde wejście

  2. również 

 

Dodatkowo przy odlączaniu innych urządzeń usb np tabletu graficznego problem występuje

EDIT:

 

Zauważyłem że jeśli podłącze zwyczajne słuchawki normalnie pod jacka i w ustawieniach dźwieku mikrofon będzie domyślnie na Headsecie USB a odtwarzanie na tych z jackiem problemu nie ma, wszystko chodzi ładnie. Z tym że muszę mieć nałożone 2 pary słuchawek :smiley: