Problem z heroes 5

Witam,

mam problem z grą heroes MaM 5. Ściągnełem demo tej gry (żeby sprawdzić czy wejdzie-jeżeli tak to kupiłbym pełną wersję) wszystko wchodzi menu itp. ale jak już się ładuje misje wchodzi pasek do połowy i wywala do windowsa. Co to może być? wymagania sprzętowe?

No jeśli zaczynasz już sam podejrzewać wymagania sprzętowe to może tak byś chociaż napisał co masz w kompie, bo tak za bardzo nie mamy do czego się odnieść. Ale to raczej nie problem sprzętu, według mnie sterownik od karty graficznej, spróbuj zaktualizować do najnowszego i na nim sprawdzić grę.

Mój sprzęt:

-Płyta główna: P5VDC-TVM

-Procesor Intel Celeron D336 2.8GHZ

-pamięć ram 512

-karta graficzna 64 mb (zintegrowana) VIA/S3G UniChrome Pro IGP

Ja sprzęt jest w miarę ok na tę grę, to skąd pobrać sterowniki do tej karty?

DomiX333 , wejdź na tą stronę.

Wybieraj kolejno:

  • Motherboard

  • Socket775

  • P5VDC-MX

Wybierz swój system, rozwiń gałąź:

  • VGA (2)

Pobierz jeden ze sterowników klikając na przycisku Global.

Na końcu zainstaluj najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c)

nie ma tam “Motherboard”

Z rozwijanych list po prawej stronie ( Ogólny Download ) wybierz:

Pierwsza lista:

  • Motherboard

Druga lista:

  • Socket775

Trzecia lista:

  • P5VDC-MX

Tu masz sterowniki do swojej karty:

http://www.soft32.com/download_173002.html

Ale wątpię żebyś na tej archaicznej integrze uruchomił heroes V, lepiej będzie jak zainwestujesz w jakąś normalną kartę graficzną na pci-express.

pobrałem i w ZIP jak klikam setup instaluje i po jakimś czasie wyskakuje komunikat i przerywa instalacje

Przed rozpoczęciem instalacji musisz rozpakować pobrane archiwum, inaczej instalacja nie przebiegnie poprawnie.

Podaj dokładną treść komunikatu.

I przed instalacją nowych sterowników odinstaluj stare.

Nie masz co się męczyć ze sterownikami, na tej karcie nie pójdzie ci Heroes V niestety… To, co się u Ciebie dzieje to standardowa reakcja Herosów na zbyt słabą kartę. Gra ma konkretne wymagania co do SM, nie chodzi na kartach pokroju GF4 MX więc na takiej integrze na pewno nie pójdzie. Jedynym rozwiązaniem jest upgrade niestety.

ok , a Sims 2 pójdzie? ;p

Lepiej nie próbuj uruchamiać na tej integrze niczego co powstało po roku 2001.

DomiX333 , pomyśl o karcie graficznej na złączu AGP, jeżeli chcesz grać w/w gry.

Nie trzeba przesadzać. Wystarczy -> ATI Radeon 9800 Pro 128MB 256-bit.

EDIT:

P.S. Jeżeli masz możliwość, to zrób zdjęcie Twojej płyty głównej i pokaż na Forum (nie jest jasne jakie złącze na kartę graficzną posiada Twoja płyta - AGP, czy PCI-E, czy oba).

seba86mu , PCI-Express, luknij nawet na stronie asusa jest opisane, nie ma agp.

Spectator , DomiX333 posiada płytę główną P5VDC-TVM, a na stronie Asusa nie ma żadnego info o niej.

Patrzałem już kilkakrotnie.

W Google - Obrazy po wpisaniu “P5VDC-TVM” pokazują się płyty ze złączem AGP, bywają rodzynki ze złączem PCI-E oraz obydwoma złączami.

Wydaje mi się, że całą zagadkę rozdmucha zdjęcie płyty :wink:

a które wejście lepsze? PCI express chyba nie?

DomiX333 , PCI-Express lepsze.

A fakt, przepraszam, znalazłem info na strone asusa o innej płycie na tych samych układach. DomiX333 zajrzyj do instrukcji obsługi płyty głównej i spójrz czy masz agp czy pci-e.