Problem z heurystyką w CIS

Na laptopie kolegi Toshiba Qosmio G30-207 zainstalowałam CIS. Wszystko jest ok poza tym, że uporczywie po kliknięciu w program do karty dźwiękowej, heurystyka znajduje rzekomego wirusa w Dolby Digital i przenosi pliki do kwarantanny. Pliki przywróciłam, sprawdziłam HJ, było czysto, więc póki co wyłączyłam w antywirusie heurystykę w skanowaniu automatycznym i ręcznym, ale nie wiem czy tak może zostać, czy ewentualnie dodać pliki do wykluczeń?

zainstaluj inna wersje ,sterownik, może tam jest wirus

Przeleć kompa dowolnym innym scanerem tylko, że w wersji online. Np.: http://www.eset.pl/onlinescan

System był skanowany Malwarebytes z tym, że szybkim skanem, niczego nie znaleziono. Aktualnie nie mam komputera w zasięgu, żeby sprawdzić. Zrobię to przy najbliższej okazji. Łączyłam się z kolega przez TeamViewer, niestety nie było możliwości skopiowania ścieżki, albo ja jej nie zauważyłam. Uaktualniałam mu inne programy, bo były same starocie, ale póki co nie dostałam odp. na pytanie: czy heurystyka w CIS może być tymczasowo, na jakieś dwa dni, wyłączona zupełnie? Pomimo tego, że była ustawiona na niski stan, ciągle czepiała się tych sterów.