Problem z historią w IE7

nie zapisuje mi się historia w IE7 od dnia dzisiejszego(pliki stron, strony linki odwiedzone sie nie odznaczają), poprzednia jest, wyczyscielm pliki tymczasowe… i dalej nic

da się jakoś temu zardzić (poza zmianą przeglądrki :stuck_out_tongue: )

Już dawno nie widziałem Explorera, ale wiem, że taka opcja typu “nie zapisuj historii” istnieje. Radzę jednak zmienić przeglądarkę na Firefoxa bo IE to bomba jądrowa, łapie wszystkie syfy po drodze jakie tylko możliwe.

dzięki tak też miałem zrobić :wink: mimo wszystko, gdzie mam tą opcję wyłączyć(dziwne tym bardzie że nic nie ptrzestawiałem, znaleźć nie mogę, w ogóle pierwsze słysze o takiej możliwości…

dariosso staraj się czytać ze zrozumieniem…

szczebrzeszcz

Spróbuj zresetować IE do ustawień domyślnych

Jak to zrobić i jakie są ewntualne skutki resetowania zobaczysz po wyświetleniu pliku Pomoc i po wpisaniu w Wyszukaj historia wybierz Przywracanie domyślnych ustawień programu Internet Explorer

Pozdrawiam

Panel strowania–>Opcje internetowe–>Historia

Ustaw liczbę dni trzymania w historii od 0 do … (według życzenia).

dzięki :-o podziałało

tylko niech teraz ktoś wytlumaczy czemu nie moge ustawic google.pl jak startową a usunąć stronę microsftu… “usuń” nie działa, po otworzeniu nowej przegladarki nowo dodana google.pl jest usnieta :?

PS. moze juz byc nawet pusta byleby tego microsoftu nie bylo :?

akurat nic w IE nie zmienialem wiec jest jak było czyli 20dni

kliknij w strzałkę przy oknie wyszukiwarki - (górny róg po prawej stronie)

  • Znajdź więcej dostawców

  • otwórz nową zakładkę

  • wpisz Google PL

W wyszukiwarce wpisz słowo TEST - szukaj w języku polskim

skopiuj adres - przejdź do poprzedniej zakładki Add Search Providers to Internet Explorer 7

  • w żółtym polu URL wklej skopiowany adres

  • u dołu wpisz Google PL - Install - ustaw jako domyślną.

Operacje można powtórzyć dla każdej następnej wyszukiwarki.

Pozdrawiam

chyba się nie zrozumieliśmy, nie chodziło mi o wyszukiwarkę ale o stronę główną, dodam ze gdy kliknę usuń i wybiorę stronę microsoftu(nawet w komunikacie jest ten adres podany). usuwa mi… google.pl :?

zrobiłem jeszcze raz restart i nic… jest to tym bardziej dziwne że za pierwszym razem kiedy instalowalem IE7 robilem dokaldeni to samo co teraz… czemu nie chce ustawic google… nie wiem

Ps. chodzi mi o ustawienie, “czystej” przy uruchamianiu i google.pl w zakladce str. głowna(domek) :wink:

pozdrawiam

Istotnie - jednak odpowiedzi na tego typu pytania masz w pliku, który już wcześniej wskazywałem - dlaczego nie wykorzystujesz zawartej tam pomocy w rozwiązywaniu problemów ?

Wywołaj Pomoc - wpisz w Wyszukaj strona główna a wyświetlą Ci się tematy, wśród których jest ten, który problem wyjaśnia:

Aby zmienić stronę główną

Pozdrawiam

dziękuję za przypomnienie, jednak problem jest bardziej złożony, a wszytskie metody określone w “pomocy” znam :slight_smile:

w skrócie: mimo restetowania ustawien nie mogę usunąć strony microsoftu, ustawieni chocby “strony pustej” jest restetowane(a nawet po zatwierdzeniu “OK/zastsuj” nie sie nie zmienia :confused: ) przy nastepnym wlaczeniu IE

szczebrzeszcz

Trochę mnie to intryguje, bowiem mimo, iż na co dzień nie korzystam z IE 7, to jednak sprawdzając , zupełnie tych problemów nie doświadczam. Też zresetowałem do ustawień domyślnych, po czym ustawiłem kolejno strony Google, potem zmieniłem na dobreprogramy - normalnie…

Żeby uściślić: po kliknięciu na “domek” i zaznaczeniu opcji Dodaj lub zmień stronę główną, w następstwie, w pojawiającym się oknie masz opcję m.in Użyj tej strony sieci web jako jedynej strony głównej - po zatwierdzeniu i resecie przeglądarki masz ponownie stronę Microsoftu ?

W takim układzie może blokuje zmianę strony rezydentny program antyspyware - jeżeli oczywiście używasz - np. u mnie Windows Defender zgłosił próbę zmiany strony i po zaakceptowaniu zezwolił - jednak jest to też ingerencja w zapisy w rejestrze…co o tym sądzisz ?

Pozdrawiam

tak, cokolwiek bym nie robił zawsze jest stron microsftu, ewntualnie moge dodac google.pl jako drugą… ale zawsze jak chce skasowac pierwszą to… kasuje drugą

windows defendera nie mam, (jedynie spybota)

raczej coś musi siedzieć w rejestrze

pozdrawiam

Jeżeli z włączonym Residentem (TeaTimer), to być może, że właśnie tu jest wyjaśnienie - chroni m.in. przed podmianą strony głównej IE…musiałbyś wyłączyć w zawansowanych Resident

  • odhaczyć - Resident" Tea Timer"(ochrona wszystkich ustawień systemu)aktywny i próbować wtedy zmienić stronę główną.

Pozdrawiam