Problem z hybrydą radeon HD3200 i HD3650 - windows7

Witam!

Mam Windows 7 x64 na laptopie Asus X56TA. Wszystkie sterowniki z płyty do Visty śmigają dobrze (niektóre zaktualizowałem specjalnie pod 7). Niestety problem jest z grafiką. Mam hybrydę zintegrowawszy radeona HD3200 i dedykowaną HD3650. Wcześniej nie mogłem w ogóle dopasować sterów do 3650. Próbowałem wieloma sposobami. Rożne wersje sterownika, z visty i 7. Mobility moddera również próbowałem. W końcu udało się znaleźć sposób, po którym w menedżerze urządzeń normalnie wykrywa obie karty bez żadnych błędów. Czytałem, że W7 nie wspiera technologii hybrid ale i tak łudziłem się, że teraz będę mógł w końcu używać dedykowanej karty. Niestety w CCC i tak nie da się zmienić na High-performance równoznaczne z używaniem HD3650. Spróbowałem wyłączyć 3200 w menedżerze, ale wtedy moim oczom ukazał się blue screen. Po ponownym uruchomieniu znów obydwie karty są włączone i nie da się przełączyć na dedykowaną. Oczywiście wcześniej 3200 chciałem wyłączyć w biosie, ale jakiś on ubogi i nie ma tam takiej opcji. Jeśli nie mogę używać obydwu to wolę mieć włączoną dedykowaną.

Miał ktoś taki problem i go rozwiązał albo w zanadrzu trzyma jakieś dobre rady?

Za wszystkie podpowiedzi dziękuję.

Pozdrawiam!

Cześć,

Jestem posiadaczem Asus’a K50AB i przeżywałem dokładnie taki sam problem.

Rozwiązaniem problemu w moim przypadku było instalowanie wszystkich sterowników pod windows 7, z tym że dopiero wszystko działało zgodnie z planem po zainstalowani wszelkich paści co tam daje producent. Nie jestem w stanie stwierdzić co dokładnie odpowiada za odpowiednie działanie hybrydy, jednak wydaje mi się że są to programy:

  • ASUS Splendid Video Enhancement Technology

  • Power4Gear Hybrid Utility

  • ATI Graphics Driver

po zainstalowaniu tego badziewia powinno działać. daj znać. Mnie hybryda teraz działa jak powinna.

Niestety nie pomogło. Spróbowałem nawet zainstalować wszystko co tam dali na płycie. Szkoda.

Ściągnij sterowniki pod 7 z www.asus.pl

Te z Visty dziwnie działają na 7 - testowałem sprawę… dopiero format i instalacja sterowników pod 7 dała rezultat.

A propos - jedna ważna rzecz. Nie łącz się z siecią po świeżej instalacji systemu (by nie pobrał sterowników sam sobie) i zainstaluj te wcześniej pobrane pod 7. Ja tak kombinowałem i właśnie sobie przypomniałem, że to odniosło rezultat pozytywny.

Dla mojego modelu notebooka nie ma oficjalnych sterowników pod W7. Szukałem w innych modelach mających takie same karty ale jak wybieram stery pod W7 to akurat do grafiki nie ma. Spróbuję najwyżej jeszcze innych wariacji.

aktualizacja 08.08.2010

wystarczy zaktualizować bios - problem zostanie rozwiązany

screeny:

ati.png

ati2.PNG

ati3.PNG

“tones” a jaką wersję steroników instalowałeś na lapkach?? Bo mam ten sam problem na Asusie X51ta i mnie Twój sposób nie działa. :frowning: Dzięki za szybką odpowiedź