Problem z hybrydą radeon HD3200 i HD3650 - windows7


(Pawel Uszynski87) #1

Witam!

Mam Windows 7 x64 na laptopie Asus X56TA. Wszystkie sterowniki z płyty do Visty śmigają dobrze (niektóre zaktualizowałem specjalnie pod 7). Niestety problem jest z grafiką. Mam hybrydę zintegrowawszy radeona HD3200 i dedykowaną HD3650. Wcześniej nie mogłem w ogóle dopasować sterów do 3650. Próbowałem wieloma sposobami. Rożne wersje sterownika, z visty i 7. Mobility moddera również próbowałem. W końcu udało się znaleźć sposób, po którym w menedżerze urządzeń normalnie wykrywa obie karty bez żadnych błędów. Czytałem, że W7 nie wspiera technologii hybrid ale i tak łudziłem się, że teraz będę mógł w końcu używać dedykowanej karty. Niestety w CCC i tak nie da się zmienić na High-performance równoznaczne z używaniem HD3650. Spróbowałem wyłączyć 3200 w menedżerze, ale wtedy moim oczom ukazał się blue screen. Po ponownym uruchomieniu znów obydwie karty są włączone i nie da się przełączyć na dedykowaną. Oczywiście wcześniej 3200 chciałem wyłączyć w biosie, ale jakiś on ubogi i nie ma tam takiej opcji. Jeśli nie mogę używać obydwu to wolę mieć włączoną dedykowaną.

Miał ktoś taki problem i go rozwiązał albo w zanadrzu trzyma jakieś dobre rady?

Za wszystkie podpowiedzi dziękuję.

Pozdrawiam!


(toones) #2

Cześć,

Jestem posiadaczem Asus’a K50AB i przeżywałem dokładnie taki sam problem.

Rozwiązaniem problemu w moim przypadku było instalowanie wszystkich sterowników pod windows 7, z tym że dopiero wszystko działało zgodnie z planem po zainstalowani wszelkich paści co tam daje producent. Nie jestem w stanie stwierdzić co dokładnie odpowiada za odpowiednie działanie hybrydy, jednak wydaje mi się że są to programy:

  • ASUS Splendid Video Enhancement Technology

  • Power4Gear Hybrid Utility

  • ATI Graphics Driver

po zainstalowaniu tego badziewia powinno działać. daj znać. Mnie hybryda teraz działa jak powinna.


(Pawel Uszynski87) #3

Niestety nie pomogło. Spróbowałem nawet zainstalować wszystko co tam dali na płycie. Szkoda.


(toones) #4

Ściągnij sterowniki pod 7 z www.asus.pl

Te z Visty dziwnie działają na 7 - testowałem sprawę… dopiero format i instalacja sterowników pod 7 dała rezultat.

A propos - jedna ważna rzecz. Nie łącz się z siecią po świeżej instalacji systemu (by nie pobrał sterowników sam sobie) i zainstaluj te wcześniej pobrane pod 7. Ja tak kombinowałem i właśnie sobie przypomniałem, że to odniosło rezultat pozytywny.


(Pawel Uszynski87) #5

Dla mojego modelu notebooka nie ma oficjalnych sterowników pod W7. Szukałem w innych modelach mających takie same karty ale jak wybieram stery pod W7 to akurat do grafiki nie ma. Spróbuję najwyżej jeszcze innych wariacji.


(toones) #6

aktualizacja 08.08.2010

wystarczy zaktualizować bios - problem zostanie rozwiązany

screeny:

ati.png

ati2.PNG

ati3.PNG


(Grzegorz05021988) #7

“tones” a jaką wersję steroników instalowałeś na lapkach?? Bo mam ten sam problem na Asusie X51ta i mnie Twój sposób nie działa. :frowning: Dzięki za szybką odpowiedź