Problem z IDE lub płytą

Witam, w sumie sam nie wiem co jest nie tak ale glowne podejrzenia padaja na IDE lub plyte… otoz kupilem nagrywarke dvd, plytki owszem nagrywaja sie ale trwa to okolo 80 min( !!

Mam WIN Xp +SP2 i nero 7.0. wszystkie napedy dzialaja w trybie DMA, sprawdzalem i w BIOSIE i w Winie… nagrywarka byla sprawdzana u kumpla i nagrywa normalnie. jak pozyczylem inna nagrywarke dvd tez nagrywala tak wolno… oczywiscie chcialbym wiedziec co zrobic zeby nagrywalo sie troszke szybciej:P uff… to tyle co wiem. bardzo prosze o pomoc i z gory thx

Spróbuj podłączyć obydwa dyski do jednej taśmy IDE Primary ,pamiętaj o zworkach :wink:

Napęd do IDE Seconary .

Następnie zainstaluj sterowniki ASPI i zobacz co jest grane.

http://www.cdrinfo.pl/software/stronaid … 1191035445

Pozdrawiam serdecznie :wink:

niestety nadal to samo… ale dzieki za sugestie:)

Systemowy razem z cd-rom, a nagrywarka z drugim dyskiem. Nagrywarka na master, dysk na slave. Takie podłączenie jest prawidłowe

Złączono Posta : 09.02.2006 (Czw) 21:18

Sprawdź jeszcze czy dobrze podłączyeś taśmy. Strona taśmy którą wpinasz do płyty przeważnie ma kolor niebieski, drugi koniec podpinasz do napędu który pracuje na master, a środkowy do napędu który działa na slave

a czy polaczenie nagrywarki z dyskiem z ktorego mam kopiowac jedna tasma nie zwolni transmisji danych?? tasmy sprawdzalem juz kilka razy nawet 2 nowe kupilem^^ ale i tak sprobuje zrobic tak jak mowisz…

To podłączenie jest najbardziej zoptymalizowane dla stabilnej pracy całego zestawu, ale szybkosć urzadzeń zrówna się z najwolniejszym na kanale. Jak chcesz podączyć wszystko na master i na osobnych taśmach to musisz dokupic dodatkowy kontroler ide, który podłączysz do wolnego slotu pci

Złączono Posta : 09.02.2006 (Czw) 21:44

Jak chcesz kupić taki kontroler to proszę zobacz tu http://sklep.komputronik.pl/katalog.php?kat=1722

niestety nie pomoglo:( wprawdzie teraz plytka nagrywa sie ok 40 min przy predkosci 8x jednak z buforem nadal dzieja sie “dziwne” rzeczy…

fajna rzecz taki kontroler^^ moze sie nawet skusze…

Podwaja się wtedy liczba cholernie szerokich i niewygodnych taśm połączeniowych. Przewiewnośc kompa spada. Nie każdemu to przeszkadza, mi akurat tak. Mam Abita VP6 który ma zintegrowany drugi kontroler na samej płycie, a z dwóch dodatkowych wejśc IDE i tak nie korzystam. Może jak sie dorobie okrągłych kabelków to wtedy… :slight_smile:

ok00 a testowałes nagrywarkę na innym kompie, jak nagrywa? Ewentualnie w drugą stronę - inna nagrywarka tak samo podłączona do twojego kompa jak ta podejrzana i co się będzie działo? Najprostsze sposoby żeby sprawdzić co jest winne :slight_smile:

testowalem, nagrywa normalnie

nagrywa tak samo. identyczne objawy. jescze dzis postaram sie zrobic reinstalke wina. moze to cos pomoze… A czy aktualizacja biosu plyty moze pomoc??

Być może… ale wątpię. Prędzej bym poszukał nowszych sterowników ontrolera IDE niż te co masz na płytce dołączonej do płyty głównej. O ile w ogóle są… Jeśli jeszcze przeinstalujesz windowsa do tego i dalej nic się nie zmieni to chyba rzeczywiście będzie świadczyło że kontroler jest walnięty :frowning: I wtedy to już kupa - pozostaje go wyłączyć i uzywać dokupionego na PCI i którym mówiliśmy wcześniej albo płyte zmienić.

sterowniki do plyty mam nowe a w nich sie chyba zawiera sterownik do kontrolera… poza tym tak sobie mysle ze jesli kontroler jest zwalony to gdybym podpial dyski twarde do oddzielnych tasm to pomiedzy nimi dane tez kopiowalyby sie znacznie dluzej? czy taki sposob “sprawdzenia” kontrolera jest wiarygodny??

Na logikę biorąc to chyba tak, masz rację. Ale głowy za to nie dam :? Ciężka sprawa, bo dużo rzeczy może mieć znaczenie. Jeśli już zdecydowałeś się na format to sprawdź co będzie po nim. Może to jednak wina softu a nie sprzętu… Kończą mi się pomysły szczerze mówiąc.

mi tez juz sie pomysly skonczyly:( ale dzieki za pomoc… do formata sie pomecze:) a plytki zostawiam na noc zeby sie nagrywaly… bo chociaz wolno jednak nagrywa sie bezblednie:)