Problem z ikonami

(zaczarowany pierniczek) #1

Bawiłam się NitrousXP (wiem, dzieci nie powinny się bawić, ale trudno, stało się :wink: ) i ikony zaczęły mi szaleć, nawet po wycofaniu wszystkich poprzednich ustawień.

zrzut8sh.th.jpg

Wie ktoś jak to naprawić?

(Qdlicz) #2

eee… sądząc po ikonach to nie jest to windows XP !!

A nazwa programu wskazuje na to żeby używać go w XP’ku :wink:

(zaczarowany pierniczek) #3

Wiem, ale jeszcze przed formatem go używałam i takich cyrków nie było, a niedawno miałam format i brak złych doświadczeń (aż do teraz :P), więc znowu zaczęłam w nim grzebać :).

Zresztą jak już napisałam… trudno, stało się, na drugi raz będę pamiętać :wink:

(Gutek) #4

Proszę o prosty krok:

prawy klik na Pulpit >>> Właściwości >>> Ustawienia >>>> przełączyć głębię kolorów z 32 bit na 16 >>> przeczekać momencik >>> przełączyć z powrotem na 32 >>> reset kompa

Albo: C:\Documents and Settings\Twój profil\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji

Skasuj ukryty plik IconCache.db , resetnij kompa a pliczek się odświeży.

(Qdlicz) #5

A spróbuj kliknąć przywróć w opcjach folderów

(zaczarowany pierniczek) #6

Żaden sposób nieskuteczny :(. Dodam, że mam 98 SE z SP 2.0.2 - pewnie dlatego te komplikacje, ale naprawdę, przy tej samej konfiguracji przed formatem komputer nie świrował…

Hmm… jeszcze jakieś pomysły?

(Gutek) #7

Ja myśłałem o XP a to 98 skasuj: ShellIconCache i restart :stuck_out_tongue:

(zaczarowany pierniczek) #8

Nie ma takiego pliku…

(Pzontek) #9

Spróbuj prawy klik na pulpicie->właściwości->wygląd->efekty->zaznacz uzyj dużych ikon daj ok, ikony pulpitu się powiększą, a teraz zrób to samo tylko odznacz tą opcje żeby nie były takie duże :slight_smile: może to cos pomoże

Ps. Podałem jak to zrobić pod Xp bo niestety nie pamiętam jak to się robiło pod 98, mysle że podobnie poszukaj :slight_smile:

(zaczarowany pierniczek) #10

Już tak robiłam i też nic to nie dało…

(Qdlicz) #11

A może ściągnij sobie całą paczkę ikon i wgraj.

Mogą być do XP’ka lub do twojego windowsa.

Na http://www.komputerswiat.pl powinno być, bo mam czasopismo, gdzie sie upodabnia win 9x do XP.

(zaczarowany pierniczek) #12

Hm… nie licząc koloru (wyglądają jak przy 16 bitach - co jestem w stanie już znieść) wszystko jest w normie… wielkie dzięki :slight_smile: