Problem z ikonkami od filmów

mam ustawione aby filmy otwierały się w media player ale ikonki filmów sa od winampa

jak je zamienić???

funkcja “otwieraj za pomocą” nie działa

Pokombinuj w Narzędzia -> Opcja folderów -> Typy plików.

Popróbuj wielu metod.

ahhh :stuck_out_tongue: własciwosci :::: zmień >> i ustaw jakim programem massz otwierać

sorki ze pytam (ale nie wiem) jakie narzędzia??

haha to spoko otwierasz folder u góry Narzędzia -> Opcja folderów -> rozszrzenia multimadialne llooll

a jakie chcesz aby byly ikonki ?? jesli od media playera to w windows media player dajesz narzedzia>opcje>typy plików. zaznaczasz te ktore chcesz odtwarzac przez WMP i dajesz zastosuj. ikonki powinny sie zmienic. Jesli natomiast chcesz chcesz te ikonki z klasycznego media playera to : start>uruchom>mplayer2.exe potem widok>opcje>formaty i zaznaczasz ktore chcesz

Jeżeli chcesz TYLKO zmienić ikonki (zachowując dowolnie wybrany player)

Wykonujesz to, co podał Boczi: W Eksploratorze…

Tam klikasz Zaawansowane, następnie Zmień Ikonę…

Jeżeli natomiast chcesz zmienić playera np. na WMP z jego ikonkami, to wykonaj kroki podane przez resztę kolegów.

Ot, tylko tyle.

qrcze i znów te ikonki winampa

we właściwościach zauważyłem że:

typ pliku:Winamp media file

Otwiera za pomocą:Windows Media player

A więc zrób tak :

Otwórz za pomocą => Wybierz program z listy. Tam wskazujesz program i zaznaczasz opcję “Zawsze otwieraj…”, potem OK.

Dodatkowo otwórz Winampa , wejdź w Ustawienia => Typy plików i tam kliknij na “Tylko pliki audio”. Potem OK.

Być może zaznaczyłeś niechcący w Winampie wszystkie typy plików i stąd te problemy.

na wszelki wypadek odinstalowałem winampa ze by sie zamieniły a tu nic z tego otwiera filmy w media player ale ikonki sa dalej z winampa i jest to niby taki tez typjak wyzej pisałem


odistalowalem wszystkie kodeki zrobilem restarta i filmy maja dobre ikonki a jak zainstalowałem jeden kodek od razu zmienil sie na winampa w tym rzecz ze wczesniej bylo szystko w porządku

____________________

Uzywaj opcji zmień.

w winampie w opcjach zaznacz jakie typy plików chcesz otwierać za jego pomocą. bo masz zapewne zaznaczone wszystkie i przy każdym starcie winamp sprawdza powiązania plików. po tej operacji wywal plik “iconcache.dll”, niech winda na nowo sobie odczyta ikonki :slight_smile:

pozdrawiam

iconcache.dll a gdzie ten plik sie znajduje???

wyszukaj ten plik w szukajce :stuck_out_tongue:

szukałem nie znalazłem dlatego napisałem :lol:

przy wyszukiwaniu zanacz aby szukał tez wśród ukrytych/systemowych.

Plik jest gdzieś w C:\Doc & Sett.

Pozdr