Problem z ikonkami

Witam

Mam problem, a mianowicie zostały usunięte lub zablokowane ikonki (nie windosowskie) próbowałem przeinstalować programy ale problem występuje nadal

Nie wiem czy dobrze opisałem swój problem, dlatego umieszczam screena poniżej

vista.jpg

Złączono Posta : 06.02.2007 (Wto) 17:27

aha i jeszcze jedno pytanie czy da się zmniejszyć te strzałeczki przy ikonkach skrótów??

Co do ikon - spróbuj tak:

Kliknij PPM na skrócie - właściwości - zmień ikonę - znajdź obiekt docelowy (wybierz plik którego dotyczy skrót) - wybierz właściwą ikonę i zatwierdź. Powinno zadziałać - mnie też zaraz po zainstalowaniu programu zniknęła ikona i w ten sposób ją przywróciłem

Co do strzałek - skorzystaj z Tweakera do Visty, np. SUNRISE Konfigurator

Pozdrawiam

Złączono Posta : 06.02.2007 (Wto) 17:50

Oto właśnie są skutki stosowania narzędzi pod XP. Już w niejednym poście przestrzegałem aby nie używać tweakerów pod XP. W tym przypadku chciałeś usunąć strzałkę skrótu i wyszło co wyszło:

Zainstaluj Sunrise Vista Konfigurator i zaznacz “Usuwaj strzałki obok…”:

http://www.antylinux.yoyo.pl/viewtopic.php?t=18

Zrobiłem tak, ale ten problem nadal występuje.

gdy się dobrze przyjrzeć to widać ikonkę, ale przykrytą jakąś taką kartą?..

Jak napisałem we wcześniejszym poście - nic dodać nic ująć.

Został usunięty lub zastąpiony nieprawidłowym - wpis w rejestrze który wskazuje na resource ikony skrótu w bibliotece shell32.dll

[aha i jeszcze jedno pytanie czy da się zmniejszyć te strzałeczki przy ikonkach skrótów??]

Jeżeli zrobisz sobie odpowiedni szablon ikony skrótu i wstawisz w odpowiednim miejscu w rejestrze link do pliku z szablonem ikony skrótu - to tak… :lol:

Problem rozwiązany :smiley:

Pomógł Sunrise Vista Konfigurator

Można za jego pomocą prosto skonfigurować swoją Vistę

Dzięki za rady

Pozdrawiam