Problem z includowaniem cuty news

(P Ch86) #1

Witam mam mały problem z includowaniem cuty news na strone główną. A dokładniej z linkami ! Mianowicie includuje do index.php każdą

podstrone mojej stronki i również includuje cuty news,

ale gdy klikne na link wiecej, zeby cala wiadomosc sie pokazala to nic nie ma !!

Bardzo dziekuje za pomoc i pozdrawiam

:slight_smile:

(Cudny) #2

Chetnie ci pomoge ale... daj moze zrodlo kodu czy co bo w ogole nie wiem o co chodzi - nic sie nie pokazuje czyli (wyskakuje blad?, znika cala strona?, nic sie nie dzieje?). Opisz to troche

(Wojsmol) #3

Witam

Jeżeli chodzi o ominięcie to wystarczy całą treść newsa wpisać w pierwszą, wymaganą, część.

Pozdrawiam

(P Ch86) #4

wojsmol no to całkiem dobry pomysł, ale nie bedzie wtedy internauta miał możliwości komentowania!!

Może wyjasnie to jeszcze raz !!

kazda strone mojego serwisu! I cuty news jest zaincludowany na stronie start.php, która się inclduje do index.php jako startowa strona. Mam nadzieje, że teraz już napisałem nie co jaśniej mój problemik! !!

I wiadomo że jak klikne np. więncej to nie wyświetli się dalszy tekst bo strona cuty news jest zainclodowany na stronie start.php, a z kolei jest zaincludowana do index.php!! I chce to jakoś ominąć !!

(Airborn) #5

a niemożesz zaincludować cuty news bezpośrednio do index.php?

(P Ch86) #6

no moge, ale wtedy znów bym musial przerabiac ponad 100 podstron serwisu!! bo kazda strona jest inxludowana do index.php, ale jest na to jakiś sposób podobno?!

(Maryo) #7

nie wiem czy dobrze kojaze ale gdzies slyszalem o czyms takim jak CHDIR.

ja mam podobny problem:

system nusów includuje do news1.php , który to plik jest w katalogu jakims i includowany do index.php.

zatem system newsy wykonuje oparacje w katalogu głównym bo jest includowany do index.php a powinien wykonywac dzialanie w katalogu w którym jest news1.php

(Cudny) #8

Nie wiem czy dobrze zrozumialem (nie rozumiem czemu 100 podstron bys musial zmieniac, itp ale nie wazne). Moze zaciekawi cie ta funkcja http://php.net.pl/manual/pl/function.require-once.php a jak przejrzysz juz to to przeczytaj jeszcze o include)once

Mam nadzieje ze pomoglem - strzelam w ciemno :stuck_out_tongue:

(P Ch86) #9

a ja jestem ciekaw jak zrobił admin tej stronki http://www.lksstudzionka.oz.pl/, że na index.php pewnie includuje system newsów (chyba cuty news), a dalej includuje każdą podstronę?

Może ktoś wie?? A może ja źle spojarzałem na strone i być może wcale nie includuje podstron?? Już sam nie wiem?!