Problem z inernetem przez router

Czesc! Jak w temacie mam problem z internetem dzielonym przez router. Mam neostrade 512 i router Edimax ar-7084ga. Mianowiecie problemem jest to ze internet raz jest a raz go nie ma. Przez 10 minut jest i pol godziny nie ma i tak sytuacja sie powtarza non stop. zdarza sie ze nie ma go nawet dobe albo ze przez ta dobe normalnie funkcjonuje… W routerze myga mi dioda ADSL gdy internetu nie ma a gdy jest swieci sie ciagle. Zauwarzylem ze jak wylacze komputer to dioda po kilku minutach zaczyna ciagle swiecic-czyli internet dziala, albo to moze jest poprostu taki moj zwid lub zbieg okolicznosci, poniewaz jak poczekam z wlaczonym komputerem to internet po pewnym czasie znow sie zalacza… I mam pytanie : jak sprawic zeby internet sie nie wylaczal? Bede wdzieczny za kazde odpowiedzi a za te pomocne najbardziej xD

Dioda ADSL sygnalizuje synchronizację z centralą. Jeśli mruga to oznacza brak synchronizacji, czyli problemy na odcinku gniazdko telefoniczne - centrala. Jeśli masz zwykły modem ADSL od TP S.A. to spróbuj przez jakiś czas łączyć się z jego pomocą. Jeśli będzie OK to być może Edimax ma problem zsynchronizować się z centralą. Jeśli problem wystąpi ponownie - reklamuj jakość usługi. Często w takich sytuacjach okazuje się, że wina leży po stronie TP. S.A. - grzebią w łączach i wyłączają na chwilę usługi…

:roll: