Problem z instalacją Ad-Aware

Przez długi okres używałem darmowej wersji tego programu i nie było problemu, aż zauważyłem że ikona ad-aware w tray’u jakby zmieniła kolor na wyblakły i przestała działać, odtąd nie mogłem uruchomić programu, zdecydowałem sie przeinstalować na która zezwoliłem w zaporze comodo i ad-aware się normalnie zainstalował ściągnął aktualizacje , restart pc, program znowu się wgrywa i wyskakuje komunikat błędu połączenia : “Connection error Failed to connect to service”. Proszę o pomoc.

Hej,

Wszystko zależy od tego, jaką wcześniej wersją oprogramowania dysponowałeś. Może zdarzyć się tak, że wersja, która była zainstalowana jest niekompatybilna z wersją nowszą. Potwierdzałby to komunikat, w którym przeczytać możemy o problemach podłączenia się z usługą - nowsze wersje AA instalują bowiem odpowiednią usługę, z którą program się komunikuje i która nadzoruje jego pracę. Dlatego najlepiej odinstalować program całkowicie, przeczyścić rejestr i zainstalować jego najnowszą wersję - Ad-Aware 8.0.7 - oczywiście pomiędzy poszczególnymi krokami koniecznie zrestartuj komputer.

Pozdrawiam,

Dimatheus