Problem z instalacją Adobe Flash Player- Ubuntu 8.04 32bit

Witam,

dzisiaj zainstalowałem Ubuntu 8.04, podłączyłem internet (z tym systemem to prościzna :slight_smile: ) i kiedy chciałem zainstalować na Mozilli 3 Adobe Flash (do filmów z youtube’a) okazało się, że wtyczka nie działa :frowning: Kiedy nacisnąłem na link to pisało, że to dla Linuxa x84 (ja ma 32bitowy) i wybrałem z listy wersję dla Ubuntu 8.04+ , po pobraniu i instalacji filmy na youtube nadal nie działają i dalej pisze, żeby pobrać Flasha! Co źle robie? Proszę o pomoc i konkretne porady, ponieważ dopiero zaczynam p[rzygodę z Linuxem!

#!/bin/bash

wget -c http://fpdownload.macromedia.com/get/flashplayer/current/install_flash_player_10_linux.tar.gz

tar xvf install_flash_player_10_linux.tar.gz

rm xvf install_flash_player_10_linux.tar.gz

mkdir -p ~/.mozilla/plugins

cp install_flash_player_10_linux/libflashplayer.so ~/.mozilla/plugins

killall firefox-bin && firefox &

echo "Powinno dzialac"

Tworzysz w katalogu domowym plik o nazwie skrypt.sh

Wklejasz do niego to co napiałem powyżej

Zapisujesz.

Otwierasz konsolę

wpisujesz w niej:

chmod +x skrypt.sh

Później wpisujesz

./skrypt.sh

czekasz aż się skończy wykonywać.

Już.

Wiem, że to może mnie ośmieszy, ale… wszystko zrobiłem z tym likiem, ale nie wiem gdzie odpalić tą konsolę, windows zrobił mi sieczkę z mózgu :frowning:

P.S. Czy ten katalog to Folder Domowy, o tym mówiłeś??

alt + f2 i wpisujesz gnome-terminal i dajesz enter.

wyskoczyło coś takiego, coś źle robie!

Edit:

TERAZ SKOŃCZYŁEM WYSZŁO I NADAL NIE DZIAŁA FLASH

Pokaż wynik polecenia:

ls -l ~/.mozilla/plugins

Uruchom alt+f2

sudo synaptic

I w polu szukaj wpisz: adobe flash plugin i zainstaluj

Spróbuj wrzucić do /usr/lib/flashplugin-nonfree

Albo zainstaluj paczkę flashplugin-nonfree

mogę to tylko usunąć

Edit: Przerobiłem na wszystkie możliwe sposoby i nic nie dało :frowning:

specjalnie dla ciebie nagrałem film jak masz zainstalować: http://odsiebie.com/pokaz/1201224—87fc.html

dzięki, sprawdzę!

Dobra, ale jak ustawić w menadżerze szybkie wyszukiwanie?

to jest w ubuntu 8.10. W 8.04 musisz wejść Edycja :arrow: Szukaj

ok, jutro spróbuje, bo dzisiaj nie mam dostępu do mojego kompa :stuck_out_tongue:

// Połączono posty.

dobra, ale jak wpisuje coś w wyszukiwarce to nic nie znajduje :frowning: wpisuje :arrow: enter i pusta lista

Wklej do konsoli:

sudo killall synaptic; killall firefox; sudo apt-get update && sudo apt-get autoclean && sudo apt-get --reinstall install flashplugin-nonfree

Powinien Cię tylko raz zapytać o (re-)instalację. Gdyby wyskoczyły jakieś błędy, daj je nam. Jak to nie zadziała, to daj nam wynik polecenia z konsoli (możliwe że coś tam przypadkowo napsułeś):

grep -v "#" /etc/apt/sources.list

Dobra, już działa, udało mi się przez przypadek :stuck_out_tongue: Wszedłem na jakąś strone gryonline i tam nacisnąłem pobierz wtyczkę adobe, pojawił się wtedy kreator o nazwie “wyszukiwanie wtyczek” (na youtube takiego nie było) przeprowadził mnie przez instalację i teraz gry java oraz filmiki na youtube działają!

P.S. Dziękuje wszystkim za pomoc, a użytkownikowi mati75 szczególnie, za poświęcenie i zrobienie filmu! :slight_smile:

nie ma za co

No to co, temat zamknięty!