Problem z instalacja BlueSoleil

Witam. Mam problem z instalacją oprogramowania Bluetooth na moim PC. Mianowicie po podłączeniu urządzenia pojawia mi się błąd o takiej treści: System Windows nie może załadować instalatora dla Bluetooth. Skontaktuj się, z dostawcą sprzętu w celu uzyskania pomocy. Kiedy staram się najpierw zainstalować oprogramowanie pojawia się taki monit: http://w539.wrzuta.pl/obraz/1bnRFzYEGai/blue. Proszę o pomoc. Co zrobić by komputer zainstalował chociaż te podstawowe sterowniki, żebym mógł połączyć się z Bluetooth przez Nokia PC Suite?

Hej,

:arrow: Jakie posiadasz urządzenie Bluetooth - wbudowane w komputer czy dokupione??

:arrow: Sterowniki do urządzenia zainstalowane??

:arrow: Z jakiego systemu korzystasz??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dokupione, USB Dongle, dokładnie takie http://www.shopmania.pl/shopping~online … 27383.html, sterowników z BlueSoleil właśnie się nie da zainstalować, mam Windows XP.

Hej,

:arrow: A próbowałeś zainstalować podstawowe sterowniki do urządzenia?? Może są one na płytce.

:arrow: Urządzenie w ogóle jest wykrywane przez system??

:arrow: Sprawdź w konsoli usług (Start -> Uruchom i wpisujesz polecenie services.msc) czy Usługa obsługi Bluetooth jest uruchamiana automatycznie i czy w ogóle jest uruchomiona w danej chwili.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Niestety nie ma ich na płytce:( Komputer wykrywa urządzenie, ale od razu po podłączeniu wyskakuje właśnie ten monit: System Windows nie może załadować instalatora dla Bluetooth. Skontaktuj się, z dostawcą sprzętu w celu uzyskania pomocy.

Właściwie nie mam takiej Usługi nawet jeśli chodzi o możliwość uruchomienia. Mam Taką: Bluetooth Support Service i jest ona uruchomiona. Masz może jeszcze jakieś inne pomysły? Warto podkreślić, że kiedyś to wszystko działało na tym samym systemie. Kiedyś przypadkiem to odinstalowałem, a teraz ponownie jest to niemożliwe. Wszystkie pozostałości, nawet w rejestrze też usunąłem, przed nową instalacją i nic… ![-o<

Hej,

Racja, teraz doczytałem w niektórych opisach, że płytka zawiera sterowniki do Windows 98, więc w nowszych systemach urządzenie powinno być znalezione i zainstalowane na sterownikach systemowych.

:arrow: Czy przypadkiem zainstalowany system nie był modyfikowany??

:arrow: Czy pracujesz na nim na koncie z uprawnieniami administratora??

:arrow: Czy nie masz zainstalowanego jakiegoś programu chroniącego przed nieautoryzowanym użyciem portów USB??

Widocznie w Windows XP tak się ona nazywa.

Hej,

Problem w tym, że ciężko usunąć coś, czego nie da się zainstalować. :slight_smile:

To jak najbardziej może pomóc. Oczywiście po tym zabiegu CCleaner z czyszczeniem dysku i rejestru.

Pozdrawiam,

Dimatheus