Problem z instalacja Debiana 3.1

Mam poważny problem. Chcę zainstalowac debiana na laptopie z prockiem Intel Centrino. Mam przsygotowana surowa partycje gdzie ma być posadzony debian. Mam zostawioną jedną partycję z Win XP. Problem wyglada nastepujaco:

Bootuje kompa z piyty instalacyjnej deba, pojawia sie pierwsze okienko powitalne klikam Enter. Komp zaczyna mielic, na ekranie pojawiaja sie linie polecen poczym po jakiejs minucie bez zadnego komunikatuo bledzie czy jakiego kolwiek info komp pada. Czarny ekran zero reakci, w skrocie totalny zwis.

Co jest nie tak? Powienienem przygotować partycje pod linuksa przed instalacja czy może mam złą wersje Deba?

POMOCY! !!

A spróbuj podczas początku instalacji wpisać: linux26 , czyli wystartujesz z jądra serii 2.6.

W przypadku problemów z instalacją linuxa na laptopie pomaga wyłaczenie niektórych opcji np. framebuffera. Wejdź na stronę tuxmobil.org. jest tam wszystko o instalacji linuxów na laptopach i innych urzadzeniach przenośnych.

Ściągnij Debiana z http://kmuto.jp/debian/d-i/ potem wypal i z tej płytki instaluj.

Pozdrawiam

Probowalem już Linux26, expert, expert26 i nic. Bede prubowal z to instalka.

Złączono Posta : 07.02.2007 (Sro) 13:55

Czy ktos mi moze to wyjaśnić?!?! Wyprobowałem kilka roznych CD-instalacyjnych Deba i klanascie parametrów bootowania i caly czas to samo. Zaczyna sie proces instalacyjny tylko po to żeby po kilku sekundach zrobił się czarny ekran.

Natomiast dla sprawdzenia zarzuciłem dla próby starego SUSA. I wiecie co? Instalaka śmiga jak szalona!!

Jak to jest możliwe do … :evil: !!