Problem z instalacją DirectX 9.0c

Witam. Popełniłem straszny błąd… Zainstalowalem DirectX 10 dla Windowsa XP, okazało sie ze to jest chyba jakas jedna wielka ściema…

Na poczatku mając już tego DX10 próbowałem zainstalować po prostu DirectX 9.0c. Wyświetlało się że wszystko jest zainstalowane i gotowe do użycia ale tak na prawde nic nie było gotowe do użycia bo to wyglądało tak jakby nic sie nie zainstalowało. Później odinstalowałem DirectX’a jakimś tam programem. I tu pokazał się kolejny problem. Po tym jak chciałem zainstalować na nowo DirectX 9.0 wyświetlało się że nie ma jakiegośpliku dsound.dll, więc ściągnąłem go z neta. Instalacja directX jednak wyglądala w ten sposob ze znowu pokazywalo sie ze wszystko jest gotowe do uzycia ale nic nie działało(nie działa nadal). Zainstalowałem na nowo sterowniki do karty graficznej i zainstalowałem od nowa też Windows XP Service Pack 2. Tutaj nastąpił jakiś postęp i teraz wyświetla mi się w Everest Home Edition że mam DirectX 9.0c. Lecz nie wiem dlaczego ale wszystko jest tak jakbym go nie miał. Tzn. Przy włączaniu np. GG wyskakuje błąd albo przy jakiejkolwiek grze.

Jeśli ktoś pomoże mi rozwiązaćten problem bez formata tak żeby wszystko działało sprawnie to jest dla mnie bogiem informatyki o.o

Z gory dziękuję za każdą pomoc i jeśli będzie potrzeba więcej informacji to odpisze tak szybko jak to możliwe.

Oby się komuś chciało to czytać i mi pomóc bo juz nie wiem co mam robić :confused:

EDIT:

Chyba sam jestem dla siebie bogiem informatyki bo jakoś ręcznie zassałem z neta niektore pliki, i gry mi działają ! (jupi wkoncu moge grac w gry :D) Ale nadal mi jakoś dziko migają strony internetowe od czasu do czasu :// Jak ma ktos na to rade to chętnie ją przeczytam :smiley:

Migają?Przy przesuwaniu scrollem?Stery do grafiki…

przy przesuwaniu scrollem nie tak bardzo, ale mocno miga jak najeżdżam na “hiperłącza”

edit.

wyswietla mi sie ze sterowniki ktore mam na plytce są starcze niz te ktore mam obecnie zainstalowane. Ale nie zaszkodzi sprubować

Sterowniki nie pomogły. :confused: moze nie mam jakichś plików z directX’a albo coś

Start->Uruchom->dxdiag i porób testy w module Directa…Przy okazji zobaczysz czy system nie wykrywa jakiegoś błędu czy coś…

dobra koniec tematu, ten ekran miga mi tylko jak uzywam explorera, przy mozilli jest spoko, a ta komenda dxdiag mi nie dziala