Problem z instalacją drukarki

(Alex90) #1

Więc od razu mówię, że nigdy(no tylko raz właściwie) nie instalowałem drukarek HP( a dokładniej urządzeń wielofunkcyjnych). Bo u siebie wszelkie eksperymenty robiłem na canonie.

Dziś miałem zaistalować HP 1215. Więc tak spokojnie zainstalowałem te rzeczy(wszystkie) potrzebne z płyty do HP. I teraz instalator znalazł nowe urządzenie i jak jest kreator dodawania drukarki to daję dalej i aby szukało mi zalecanego sterownika do HP. Nie znalazło na płycie ( ? ) a powinno. A wszystkie kable są podłączone. Co robić? Pomocy w tych rzeczach jestem nie kumaty.

(M a x) #2

wejdz menadżera urzadzeń znajdz dukarke- własciwosci - odinstaluj sterownik - zainstaluj sterownik ponownie - najlepiej znajdź go na płycie pod twoj system rozumiem ze masz XP - zrób restart systemu

(Alex90) #3

ale chodzi o to , że w ogóle nie chce drukarka się zaistalować, nie ma w menadzeze drukarki

(Aficio32) #4

W przypadku HP instalacja powinna wyglądać następująco ( w skrócie).

1 Ważne! Drukarka nie podpięta do kompa.

1. Instalujesz stery.

3.Gdy instalator o to poprosi dopiero podpinasz kable do kompa.

4.Instalator kończy pracę.

5.Restart kompa.

1. Drukarka działa.

Spróbuj. :smiley: :stuck_out_tongue:

Oczywiście odinstaluj to co już wgrałeś !!

(Alex90) #5

Po restarcie wyskakuje ten kreator dodawania sprzętu(ciągle go probuje dodać ale nie idzie) a wg instrukcji nie powinien :? i co robić?

(JNJN) #6

Odłącz urządzenie od kompa.

Zrób czystkę po sterach i oprogramowaniu urządzenia - użyj deinstalatora z płyty CD do urządzenia - folder drukarek ma być czysty ,restart kompa.

i startujesz program instalacyjny urządzenia z płyty CD do urządzenia lub rozpakowanego sterownika,jak instalator poprosi o podłączenie włączonego urządzenia to go podłącz,jak nie restart kompa i podłącz urządzenie i zacznie instalować stery i jak będzie coś chciał podajesz lokalizację oprogramowanie urządzenia.

http://forum.centrumxp.pl/viewtopic.php?p=198641#198641