Problem z instalacją dysku

Witajcie,

chciałem przeniesć dysk z zainstalowanym Xpkiem z jednego kompa na drugi ale niestety wyskoczył mi komunikat :

"Pojawił się problem i i system Windows zostanie zamkniety ,aby zapobiec uszkodzeniu komputera … ***STOP: 0x00007B (0xC0000034,…

Dysk który probowałem wsadzic to Seagate Barracuda 40 GB ATA IV

komp ma parametry: Celeron 2,4 Ghz ,Płyta Asusa ,Grafika Geforce 4 MX .

Wczesniej dysk był zainstalowany na starym kompie którego uzywałem tylko do neta i ogladania filmow.Nie chciałbym robic formatu bo ten Windows jest podciety ze zbednych bajerów ,jest tam sporo programow ktorych nie chciałbym drugi raz instalowac, szkoda mi stracic pracy jaka włozyłem w jego optymalizacje .Jak myslicie jaka moze byc przyczyna braku niekompatybilnosci? Moze to wina wina grafiki?

daj mi fotkę

Kolego z mojego doświadczenia wnioskuje że to Ci się nie uda.

Z tego względu że Windows XP po zmianie płyty głównej podczas uruchamiania wywala błąd (niebieskie tło) o ile w przypadku np Win 98 SE było to możliwe to w przypadku XP nie jest.

Jedyne co cie czeka to reinstalacja systemu.

spróbuj wejść do konsoli odzyskiwania i i wpisać

chkdsk /r

ale jeśli przeniosłeś dysk na całkowicie nowy komputer może to nie pomóc

Tak, przeniosłem dyskacza na zupełnie innego kompa.Własnie w ten sposob przenosiłem kiedys system z win 98 -przepinałem dysk i było po kłopocie :slight_smile: a teraz niestety bede musiał pobawic sie w reinstalacje .Dzieki za podpowiedzi pozdr