Problem z instalacją FF 3.0 RC1 {libgnomevfs-WARNING}

a spróbuj zrestartować ;] dźwięk może wrócić ;] ;p choć nie musi… oto dowód że nowe ubuntu jest ekhm… do bani :confused:

Teraz to w ogóle przy wyłączaniu systemu wyskakują jakieś białe napisy na czarnym tle. Dużo jest “Managament” itp. Chyba od nowa bedę musiał ten system zainstalować, ehh… Namieszałem. Nie ma to jak stary, poczciwy, i do tej pory niezawodny Windows XP Professional.

to ze napisy się pojawiają to prawdopodobnie skutek błędów ;p dźwięk po restarcie wrócił?

Nie wrócił.

W dniu 17.05.2008 , o godzinie 22:23 został dopisany post przez bartek46op

Da się jakoś w systemie zdiagnozować przyczynę błędów?

Po co usuwać i na nowo instalować? Jak paczka deb jest dostępna w repo, to pojawi się stosowna aktualizacja.

I teraz masz tą RC1 czy dalej B5?

W jakich aplikacjach nie ma dźwięku? Jeżeli w jakimś odtwarzaczu, to odpal go z konsoli i zobacz co wypluwa.

Mniemam, że są to komunikaty z konsoli (tty1), informujące o zamykaniu aplikacji, demonów itd. Czyli wszystko w normie.

Zrób tak, a utwierdzisz się w przekonaniu, że systemy linuksowe są, krótko mówiąc, do bani. Problemy się rozwiązuje, a nie przeskakuje.

kaka ale pulse audio sprawia straszne kłopoty w 8.04 i to nie jest żadną nowością… dużo osób narzeka na usterki w 8.04 …mi np nie działają żadne edytory i mapowanie :confused: dźwięk edytuje na windzie niestety…co do firefoxa i aktualizacji…usunąłem rc1 u siebie i oryginalną instalkę…zainstalowałem ff3 i jest beta… U mnie obie lisice identyfikowały się jako 3.0 więc chyba to wina bałaganu w moich plikach…ale tak to jest jak działa się na wersjach testowych :confused:

Nie mam głosu w niczym. Spróbuję tego: http://forum.ubuntu.pl/showthread.php?t … =nowa+alsa ( edit: dźwięk juz działa:))

Oto urywek zdjęcia z błędów przy zamykaniu:

09292f8059646640m.jpg

3b5 :frowning:

Na zdjęciu masz wyraźnie napisane z czym jest problem - poszukaj na Google.

To dowiązanie coś jest źle robione. Ono powinno wskazywać na plik, a nie folder. Spróbuj poczytać man’a do ln, może natkniesz się na ciekawą opcję. Zawsze możesz zrobić dowiązanie z jakiegoś graficznego menadżera plików…

Czy błąd tego NetworkManagera jest jakis poważny? System normalnie pracuje - można to zignorować?

A nie lepiej uaktualnić ją? Pewnie w repo Ubuntu dawno już jest… apt-get update && apt-get dist-upgrade

Robiłeś to?

pzdr!

Robiłem, guzik jest. Najwyzej poczekam az paczkujacy dadzą go do repo.

błąd z network managerem występuje i u mnie ;p i nie tylko ten ;] bo ja mam u siebie w ubuntu prawdziwe laboratorium ;]

podam pewną metodę na firefoxa rc1 bez instalacji i ingerowania w pliki ;]

  1. rozpakowujesz archiwum z lisem na pulpit ;]

  2. przenosisz folder z lisem na folder domowy i zmieniasz nazwę na np. firefox 3 rc1

(jeżeli chcesz aby folder był niewidoczny na początku nazwy stawiasz kropkę czyli “.firefox 3 rc1”

3.wchodzisz w System >preferencje > menu główne klikasz po lewej internet i…po prawej nowy element…

  1. Nazywasz go wedle uznania np. firefox 3 rc 1 żeby odróżniał się od bety… a przy polecenie klikasz przeglądaj i wchodzisz w przeniesiony folder z archiwum na folder domowy czyli .firefox 3 rc1 a tam wybierasz plik firefox i klikasz otwórz…

potem w okienku w którym tworzysz aktywator klikasz ok i wchodzisz w Aplikacje > internet > i klikasz w aktywator stworzony przez siebie…

czego wynikiem będzie: http://img528.imageshack.us/my.php?image=zrzutekranu1tm6.png

co do googli… napisać “spójrz w google” to każdy potrafi panowie ^^ tylko w tych googlach nie zawsze można coś znaleźć ;p jeżeli jesteście pewni że jest bardzo bym prosił o zacytowanie ;]

W dniu 18.05.2008 , o godzinie 12:10 został dopisany post przez gothmori

tylko uprzedzam stara lisica tez będzie identyfikowała się jako FF3.0 czemu? nie mam pojęcia ;]

gothmori , dzięki. Pomoglo :slight_smile:

Tylko teraz nie mam głosu w przeglądarce. Wg. tego:

Lecz wyskakuje “nie znaleziono pliku”

gdy odtwarzasz flashe?

W ogóle - na youtube, na wrzucie, na niczym.

hmm… a wcześniej było?? tzn przed tym jak wrzuciłeś te rc moim sposobem?

przedtem dźwięku nie miałem kompilowałem ALSĘ (link do tego HOW-TO w tym temacie pisałem) i po tym nie działa dźwięk …

Napisz tego posta jaśniej. Mile widziane znaki interpunkcyjne.

wpisałeś z kropką to polecenie?

sudo gedit /etc/firefox/firefoxrc[b].[/b]

tej kropki tam nie powinno być… może niechcący ją wkleiłeś sþróbuj

sudo gedit /etc/firefox/firefoxrc

Nie działa. Robie dobrze.

http://forum.ubuntu.pl/showpost.php?p=2 … stcount=27