Problem z instalacja firewalla

Chcialam kolezance,ktora ma slaby komp(Win98-64 RAM)zainstalowac Kerio i zgodnie z porada z Forum,szukalam wersji 4.1.2-bo inne nie wchodza.Przeszukalam net i sciagnelam ich chyba z siedem ale choc jest podana ta wersja to okazuje sie,ze sciagnela sie 4.2.2 ktora tego systemu nie obsluguje.Zainstalowalam Outpost 1.0 i mam pytanie czy ten firewall jeszcze w ogole dziala z racji podeszlego wieku?-pokazuje sie info,ze wersja stara i sugestia,zeby pobrac trial,co nie wchodzi w rachube.Mysle o jeszcze jakims firewallu w j.polskim i nie wiem co mozna wybrac?Kolezanka nie ma zaciecia komputerowego i minimalna wiedze w temacie wiec chodzi o jakis najmniej stwarzajacy problemy,typu np.pytania itp,bo sobie nie poradzi.

Jeszcze jedno-ma Avasta i wydaje mi sie,ze komp wyraznie zwolnil(wirusow nie ma,sprawdzalam),wiec tez zastanawiam sie nad zmiana.Wczoraj,po raz pierwszy wlaczylam skanowanie i podobno robil to ponad 7 godz i nie mogl go skonczyc,wiec juz sama nie wiem co jest grane.Myslalam o Nod32,mam wersje caloroczna z gazetki ale tam znow trzeba co miesiac sie rejestrowac i wpisywac nazwe uzytkownika+haslo z czym tez sobie chyba nie poradzi a nie wiem czy bede mogla jej to ciagle robic.Prosze o jakies sugestie.

Moim zdaniem zamiast Avasta wgraj jej Nod32. A co do firewalla to moj kumpel ma procka 400 i ramu 128 , WIn98 i KErio mu smiga wiec nie poradze ci na temat firewalla ale antywira wgraj NODa

co do outposta ==> pomimo iz ten firewall jest rzeczywiście troszkę podstarzały to nadal jest to jeden z lepszych firewalli na rynku

A co do antywira ==> nod32 mniej zamula. Myslę iż możesz jej zainstalować tego z gazetki i dokładnie wytłumaczy jak ma się rejestrować, gdzie wpisywać nazwę usera i hasło. (najlepiej żeby zapisała to sobie na kartce i postepowała dokadnie wdg. wskazówek na niej)

Zainstalowalam Nod32 ale jest problem-na plytce("Komputer Swiat) jest test,przed instalacja,zapalilo sie czerwone swiatlo stopu i napis,ze wykryto 200MHz a potrzeba minimum 300MHz.Efekt taki,ze na czas zaladowania sie firewalla wszystko zamiera ,nie mozna nawet ruszyc mysza.Teraz nie wiem co robic,czy zostawic jak jest czy odinstalowac ale w tym wypadku to zaden sie chyba nie nadaje.Przy Avascie tak nie bylo ale za to muli przez caly czas kompa.

Co do Kerio - jeśli poszukujesz dalej wersji 4.1.2 , to zobacz tu:

:arrow: http://www.idg.pl/ftp/pc_4708/Kerio.Per … 4.1.2.html

Co do avast!… Ja miałem kompa 300MHz i troszkę mi kompa zmulał, szczególnie jak miał włączone wszystkie usługi… Jak koleżanka nie korzysta z p2p, można wyłączyć tę usługe, podobnie jak skanowanie komunikatorów…

Ok,ale Avasta juz nie ma,jest Nod32+opis problemu j.w.Znow mam instalowac Avast?Sa opinie,ze Nod32 mniej obciaza system wiec juz kompletnie nie wiem co mam robic? :o Ma slaby procesor i nie wiem juz,ktory antywir sie tam jakos sprawdzi?Moze zostawic tego Nod32?-jest problem w czasie rozruchu kompa,potem juz jakos dziala,przy Avascie bylo gorzej,chodze do niej co pare dni i wywalam i na nowo instaluje i juz zglupieje…Kerio juz nie bede probowac a zreszta i tak niedlugo konczy dzialalnosc,zainstalowalam jej Outpost 1.0 i jest ok,tylko ciagle przy wlaczeniu kompa pyta i pobiera aktualizacje i nie wiem czy tak ma byc?

Będziesz na czasie z firewallem, ale zawsze można to wyłaczyć :wink:

Co do antywirusa, to na słabiutkim kompie polecałbym Antyvir Personal. Ale oczywiście spróbuj NOD32, skoro jakoś to działa, a jest lepszym abtywirem od swojego darmowego odpowiednika :wink:

marcin27 tylko tu nie chodzi o to jak zabezpieczają, jak zauważyłeś koleżanka Jagódki :slight_smile: ma strasznie słaby komputer.

Jagodka Proponuje zostawic wszystko tak jak jest, robić co miesięczne rejestracje. Myślę iż da się przeżyć to znaczne obciążenie systemu z samego poczatku, a potem to już leci z górki. Najlepiej nich włączy sobie komputer i idzie zrobic sobie herbatke. Przyjdzie i juz będzie robiła co chce :wink: