Problem z instalacją gier

Od niedawna używam Visty ( Home Premium 64 bity SP1 i najnowsze aktualizacje) i mam czasami dziwne problemy podczas instalacji gier - najpierw przy instalacji Medieval 2 Towal War i dodatków, potem Heroes V, Titan Quest, Colin McRae DiRT a teraz Ghost Recon Advenced Warfighter.

Z Medievalem, Titan Questem i Herosami sprawa wygląda następująco:

-odpalam instalacje, pojawia się pasek ładowania instalatora

-w momencie gdy powinna pojawić się możliwość wyboru instalacji/akceptacji EULA itp. wywala mnie na pulpit

-gdy sprawdzam w menadżerze zadań proces setup jest aktywny

-po jakimś czasie wyskakuje mi plik Readme gry, tak jak po skończonej instalacji

-sprawdzam dysk i okazuje sie że gra instaluje się w domyślanej lokacji (dysk C://Pliki prgramów (x86))

-z tamtąd normalnie mogę ją odpalić i wszystko działa.

Podobnie wygląda sprawa z Colinem, ale tam po wywaleniu mnie na pulpit instalacja nie jest kontynuowana (chociaż proces setup.exe jest aktywny).

Natomiast GRAW wywala mi błąd w kilka sekund po włączeniu instalatora:

http://img200.imageshack.us/i/bladinstalacji.jpg/

Jest to o tyle dziwne że w między czasie instalowałem np: X-men Wolverine i Battlestations: Pacific, TimeShift i wszystko było normalnie.

Poza tym Heroes V i GRAW sprawdzałem na innym kompie z Vistą (też Home Premium ale 32bity) i instalacja odbyła się bez najmniejszego problemu.

GRAW zainstalowałem też na innym kompie z win xp, potem przeniosłem zainstalowany folder na tego kompa z Vistą i gra działa!

Macie jakieś pomysły o co z tym biega?

  1. Jakie masz podzespoły w Kompie ?

  2. To na 100% nie wina systemu tylko sprzętu, sterowników lub usera z przed monitora.

  1. Mój sprzęt to:

AMD Phenom II Triple Core X3 710 AM2+ BOX (nie kręcony)

Gigabyte GA-MA770-UD3 AMD 770 Socket AM2+ (GA-MA770-UD3)

Gainward GeForce 9800GT 512MB

Patriot DDR2 4GB PC800 Extreme Performance CL4)

Western Digital Caviar 500GB SATA2 (WD5000AAKS)

OCZ StealthXstream 500W

  1. Ja myśle że poprostu mam coś w systemie namieszane, skoro instalując z tych płyt na innych kompach jest ok. A co do złych sterowników - to raczej w takim wypadku gry powinny sie nie uruchamiać lub wieszać, a wszystkie działają poprawnie i problem jest jedynie z instalacją.