Problem z instalacją IE 7 pod WIN XP Media Center Edition


(bąbel) #1

witam

chciałem zainstalować Internet Eksplorera na moim lapku posiadającym system(oryginalny) Windowsk XP Media center edidion. Niestety pomimo ściągania pliku instalacyjnego ze strony mikrosoftu za kazdy razem pojawia mi sie komunikat;

P.S.

Obędę się bez rad typu; Przerzuć się na firefoxa :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:


(goomish) #2

To nie było by takie głupie :). Ale póki co - musisz pobrać i zainstalować angielską wersję Internet Explorera 7 a następnie ją zlokalizować (czyli mówiąc po prostu "spolszczyć").

Dlaczego tak -> http://support.microsoft.com/default.aspx/kb/928312

Paczka z różnymi wersjami językowymi IE 7

Cały problem bierze się stąd, że Windows XP MCE2005 jest de facto systemem w angielskiej wersji językowej z nałożonym pakietem MUI (Multilangual User Interface Pack).

Zresztą podobny problem jest z wieloma innymi aktualizacjami dla MCE. Należy je pobierać w w wersji angielskiej, mimo iż system jest po polsku (wyświetla polskie menu, komunikaty itp, itd).


(Joemix) #3

Musisz zainstalować angielską wersję gdyz Media center to angielska wersja systemu - proponuje to zrobić z Windows Update z kategorii aktualizacji opcjonalnych - jak zainstaluje ci się IE to po kolejnym rozruchu pojawi się tam pakiet lokalizacyjny który spolszczy Ci program.


(bąbel) #4

przyznam szczerze, że dalej mi nic nie wychodzi. po ściągnięciu instalatora w wersji angielskiej i rozpoczęciu instalacji dostaję taki sam komunikat, tyle, że po angielsku :frowning:


(Joemix) #5

A wywołaj instalacje z Windows Update...


(bąbel) #6

już jest OK :), czekam na pakiet spolszczający program

Złączono Posta : 17.11.2007 (Sob) 22:49

i się doczekałem(przy odrobinie własnej inwencji) dziękuję wszystkim za pomoc i cenne wskazówki :).