Problem z instalacją Intel Optane

Witam. Niedawno wymieniałem zasilacz, który się spalił. Z samym sprzętem nie było wcześniej problemów, do dzisiaj. Windows po prostu nie chciał się załadować (niekończące się kółko śmierci), więc postanowiłem przeinstalować system mi to bez różnicy bo i tak wszystkie dane trzymam w chmurze. Sam system zainstalował się bez problemów i uruchamia się teraz też idealnie, ale nie działa mój Intel Optane. Sterownik się zainstalował i uruchomił ponownie komputer. Po wejściu do programu zarządzania pamięcią i chęci skonfigurowania jej program twierdzi, że Optane nie jest wpięty do komputera i tu zaczynają się schody, bo do końca nie wiem co już mam robić próbowałem wszystko zmienić M.2, włączać i wyłączać remmaping i tu zauważyłem jedno, że po włączeniu remmapingu pamięć nagle przestaje być widoczna w UEFI. Moja płyta główna to AsRock B250 Pro4, a pamięć to Intel Optane Memory 32GB. Mogłby mi ktoś pomóc skonfigurować to siedzę już nad tym cały dzień.

Może zasilacz uszkodził Optane?

Nie możliwe bo pamięć dalej działa i jest wykrywana przez UEFI.

Hej,

A jak urządzenie jest wykrywane w menadżerze urządzeń? Tzn. jak widoczny jest dysk i Intel Optane?

Pozdrawiam,
Dimatheus

No właśnie nie jest przy włączonym mappowaniu, przy wyłączonym spokojnie jest wykrywany jako INTEL MEMPEK1W032GA, ale program i tak wyrzuca błąd, że nie można włączyć pamięci.

Hej,

A z jakiego systemu korzystasz? Z Windows 10? Jeśli tak, to z najnowszej kompilacji?

Pozdrawiam,
Dimatheus

W zarządzaniu dyskami jest widoczny jako Partycja Podstawowa 27,25GB RAW.

Ta system Windows 10 Home pendrive robiłem dzisiaj i jeszcze zainstalowałem parę drobnych aktualizacji przez Windows Update w ustawieniach, więc system jest aktualny.

Trochę to wygląda na ubity Intel Optane. Masz możliwość przetestowania go na innym sprzęcie?

Niestety nie mam to jedyny PC w tym domu spełniający wymagania Intel Optane, w takim razie może jest szansa wysłać go na gwarancję, niby 5 lat tylko nwm jak się do nich zabrać.

Dobra temat można zamknąć czytanie jednak nie boli w Biosie jest opcja resetu optane jako non-optane i program po restarcie ruszył… cały dzień zmarnowałem xD

1 polubienie

A post was split to a new topic: Problem z pamięcią Optane