Problem z instalacją Java 6 u21

(Aguagu) #1

Witam :smiley:

problem wygląda tak: chciałam przeinstalować Javę i potraktowałam ją programem Windows Installer Cleanup Utility [bo przez dodaj/usuń programy nie dawało rady]... później szybkie czyszczenie komp.z GlaryUtilities i pobranie Javy 6u21 (inst.offline). Teraz próbuje ją zainstalować no i %#^@ bo pojawia się to:

javaw.png

klikam YES i wyskakuje to:

java1.png

chociaż teoretycznie nigdzie tej Javy nie widać :expressionless:

Jakby ktoś to ogarniał i miał jakieś pomysły to byłabym bardzo wdzięczna :slight_smile:

(Agatonster) #2

aguagu86 ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(system) #3

A po co ją przeinstalowywać nie lepiej zaktualizować przez Java control panel. Spróbuj włączyć czat na np.wp. Jeśli masz włączone przywracanie systemu to może to. :smiley:

(Aguagu) #4

taaa... no niestety chyba już nie zaktualizuje bo tak jak wcześniej napisałam to ją usunęłam i teoretycznie jej nie mam - przynajmniej nigdzie jej nie widać [dod/usuń programy, panel sterowania itd] ... Teraz gdy chce zainstalować ponownie Java 6 u21 to nie wiem czemu wyskakują mi te okienka [że niby jest zainstalowana a później że jednak nie jest zainstalowana ...] :? no i oczywiście na czat wp.pl nie weszłam :expressionless:

(system) #5

Może spróbuj Ccleaner-em przeczyścić rejestr lub przywróć system do stanu z przed odinstalowywania (oczywiście jeśli włączone przywracanie).

(ybu) #6

Sprawdź czy masz zainstalowaną Javę.

• Kliknij przycisk „Start” a następnie „Uruchom” do okna wpisz polecenie cmd => OK

• Po otwarciu okna poleceń wpisz komendę : java -version (skopiuj ją i wklej do okna)

• otrzymasz informację czy na komputerze jest zainstalowana Java

(Aguagu) #7

W oknie poleceń pojawiło się coś takiego : "Nazwa 'java' nie jest rozpoznawana jako polecenie wewnętrzne lub zewnętrzne, program wykonywalny lub plik wsadowy'' - cokolwiek to oznacza ... :?

tzn.że chyba nie jest zainstalowana tak ?? sorry ale kompletnie zielona jestem w tych tematach ... :expressionless: :expressionless:

(ybu) #8

Bo żle została wpisana komenda w oknie cmd (brak spacji między elementami komendy).

java (wciśnij spację)-version) dlatego pisałem skopiuj ją i wklej do okna.

(Aguagu) #9

no właśnie tak zrobilam - skopiowalam i wkleiłam i nic ...

w cmd wyglada to tak:

C:\Documents and Settings\Administrator>java -version

Nazwa 'java' nie jest .......bla bla bla... :frowning:

(Kuczkowiak) #10

Pobierz , wypakuj , kliknij dwa razy na ten wypakowany plik , restart systemu i ponów instalacje Javy http://forums.whatthetech.com/index.php ... st&id=7137

(ybu) #11

Dziwne.Spróbuj WERYFIKACJI

(Kuczkowiak) #12

Po co to ?

Polecam lekturkę :wink: http://forums.whatthetech.com/Java_Setu ... 04537.html

(Aguagu) #13

pobrałam, wypakowałam, zrestartowałam i ZAINSTALOWAŁAM Jave Dzięki :!: :smiley: