Problem z instalacją Kaspersky 2009, sprawca AVG free


(Happy Human) #1

Sprawa wygląda tak: Przy próbie instalacji Kasperskiego w kolejnych etapach, wyskakuje info że program nie może być zainstalowany ponieważ przeszkadza mu program AVG, mam go usunąć i powrócić do instalacji. Tylko że dowcip polega na tym że AVG jest już wywalony na amen. Przeszukałam całego kompa, czy są gdzieś jakieś pliki, coś mi tam wyświetlił, więc to wywaliłam, zrobiłam restart i nie wykrył już nic. O co chodzi??? Programik jest legalny, z licencją na pół roku. ( kupiony z gazetą pc world) Pomóżcie, proszę !!


(Krzysztof C.) #2

Zakładam że dezinstalacja AVG wykonana została z poziomu Dodaj/usuń programy?


(Happy Human) #3

Ano tak, ale "nie widać" żadnych innych plików ani folderów z nim związanych...no ja nie widzę :frowning:


(Krzysztof C.) #4

Zainstaluj jeszcze raz AVG i odinstaluj, może był jakiś problem podczas poprzedniej dezinstalacji. Warto też monitorować instalację z pomocą darmowego programu "Odkurzacz" a dezinstalację przeprowadzić za pomocą "Revo Uninstaler". Wszystko jest w portalu.

Revo stąd: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... aller+1.75

Odkurzacz tu: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... +11.3.0808


(Happy Human) #5

Dziękuję, jakby mi coś nie poszło, to pewne że tu wrócę.... Pozdrawiam :smiley:


(StG 44) #6

(Wojtek1984) #7

Witam

ja zanim dowiedziałem się że jest KAV 2009 w tej gazecie

miałem zamiar instalować trial KIS 2009 i też wykrył że AVG i u mnie McAfee przycisk usuń odsyłał mnie do Dodaj /Usuń programy a tam pusto.

Ok. 2 godzin szukałem rozwiązania Tobie oszczędzę szukania Kaspersky przygotował plik który coś tam robi, :slight_smile: przynajmniej KIS w trakcie instalacji już nie pokazywał niezgodności z AVG (ale instalację KIS przerwałem na tym etapie, bo zanim znalazłem rozwiązanie zainstalowałem trial F-Secure AV 2009, o dziwo jemu nic nie przeszkadzało)

Instalka KIS oczywiście wykrywała sprzeczność z F-Secure, ale ten był aktualnie zainstalowany więc to jasne.

poniżej masz link do programu z archiwum avg8.zip i instrukcję

http://support.kaspersky.com/pl/faq/?qid=208279828

Ważne u mnie nie wywołało żadnych widocznych problemów, ale gdyby u Ciebie coś się stało to żale do producenta.

pod drugim linkiem masz listę niekompatybilnych z kaspersky aplikacji

http://support.kaspersky.com/pl/faq/?qid=208279747

zamieszczam bo pewnie wiele osób kupi tą gazetę

Gdyby ktoś musiał usuwać (piszę tu aby nie otwierać nowego tematu :!: ) program MCAfee deinstalator tzw. remowval nazywa się MCPR szukając w google dopiszcie MCAfee Removal szybciej znajdziecie.link na stronie producenta nie działał i musiałem pobierać z innego portalu.

Myślę, że warto aby admini Dobrych Programów zamieścili go na vortalu (i inne deinstalatory programów AV i IS, jeśli producenci udostępniają)bo szału można dostać szukając przez google. Producenci myślą, że jak zainstaluje trial, lub wersję okrojoną to będę już zawsze przedłużał licencję. Te programy mają chronić system, a nie robić śmietnik. [-X

Removal produktów Symantec jest już na vortalu. Pozwoli to uniknąć pytań na forum do deinstalacji każdego AV kolejno. U mnie kłopot był tylko z McAfee i AVG, removal Norton użyłem wcześniej

P.S. KAV z gazety na razie nie instalowałem to nie wiem czy pomoże, jeśli tak proszę napisz.

Życzę powodzenia


(Happy Human) #8

Kaspersky działa! !!