Problem z instalacją knoppix 4

Czyli ustawiłem wszystko raz na normalnym kompie nie chodziło przeszłem na program virtual pc i jest to samo prubuje zainstalować knoppix włączam norma ctrl+alt+F1 wchodze normalnie wpisuej knoppix-installer tam wyskakuje błąd że nie utworzyłem partycji to wychodze wpisuje cfdisk tworze normalną partycje nr 83 pod linux zapisuje wszystko wchodze spowrotem w linie poleceń pisze knoppix-installer wszystko konfiguruje później punkt drugi start instalation czy cos takiego już ma formatowac i wyskakuje coś takiego : http://img148.imageshack.us/my.php?imag … owa9nh.png

pomóżcie mi z tym bo mam już tego dosyć

Nie wystarczy utworzyć partycji - trzeba ją jeszcze sformatować.

mkreiserfs /dev/xX

Wiedziałem że coś banalnie prostego robie nie tak hehe.

Czyli mam wpisać to mkreiserfs /dev/xX a ja chce np zainstalować na pierwszym dysku drugiej partycji to co mam wpisać .

albo na drugim dysku napierwszej partycji to też co mam wpisać .

Zadaje takie pytania bo jestem początkujący w linuxie w windowsie to ja wiem co jest pięć ale linux to inny świat :slight_smile:

Złączono Posta : 09.04.2006 (Nie) 10:20

Ty a to czasem nie miało być tak : mkfs.reiserfs /dev/hda1 ???

AHA czyli w hda1 wpisuje numer partycji ??

a gdzie numer dysku??

Złączono Posta : 09.04.2006 (Nie) 10:25

No i co sformatowałem go w ten sposub i dalej to mi wyskakuje.

Tak samo sformatowałem też partycje pod swap partycja pod linux ma około 5GB a SWAP około 2GB czemu mi to wyskakuje pomóźcie

Czy aby na pewno robisz to jako root? :slight_smile:

Podręcznik instalacji: http://www.knoppix.net/wiki/Hd_Install_HowTo

A jak to jest jako root normalnie włączam knoppix i po uruchomieniu KDE wciskam ctrl+alt+F1

czy dobrze to jest jako root tak???

A zaglądałeś w ogóle na tę stronę. której adres Ci podałem?

sudo knoppix-installer

Zawsze zaglądam jak ktoś mi daje link do instrukcji tylko że nie znalazłem tam tego pewnie dlatego ze muj angielski jest narazie na poziomie początkującym i cięzko jest mi tyle przeczytac a z translatora nie lubie czytać bo kaleczy zdania itp

(Mój setny pościk) 100! !!

Złączono Posta : 10.04.2006 (Pon) 19:19

pisze to sudo knoppix-installer po wciśnięci ctrl+alt+F1 i jest to samo co było błąd formatowania

Złączono Posta : 10.04.2006 (Pon) 19:30

A można jakoś ominąć formatowanie przed instalacją .

W tedy bym sformatowal Partion magic 5,6 w systemie plików ext3 i tylko zainstalować sprubował

Po co Ci PartitionMagic, skoro wszystko można szybko i łatwo zrobić w Knoppiksie?

Jeśli masz problem z instalacją, to widocznie popełniasz jakiś błąd.

Tutaj masz po polsku: http://knoppix.7thguard.net/installer.html

Tyle co tam pisaze to ja wiem i robie tak ale czemu ten błąd wyskakuje na innych forach mówili że to przez to ze nie mam wyłaczności do dysku ale nie wiedzieli dlaczego a tak w ogóle to ja prubowałem juz na normalnym kompie i na virtualPC2004

No to pewnie jakiś bug Knoppiksa.

Jeśli zależy Ci na czymś debianopodobnym, to może spróbuj Ubuntu?

A jeśli Ci nie zależy, to zainstaluj SuSE. Problemów nie będzie na pewno. :slight_smile:

Też tak myślałem ale słyszałem żę ktoś na tym forum już miał taki problem i udało mu sie go ominąć.

Nie załeży mi na debiato podobnym systemi tak myśle właśnie nad Suse lub Mandrivia powerpack 2006 ale nie wiem który pobrać jak by ktoś znał jakiś link do tych systemów na ftp.czy cos podobnego to bardzo bym prosił o podanie go na forum

A za leniwy nie jesteś? Może troszkęsamodzielności wykażesz i w google sobie wpiszesz nazwa distro+iso/download.

Pozatym

nie jest darmowa. Jak ją chcesz to musisz zapłacić. Więcej szczegółow na stronie Mandrivy.

Znajde sobie samemu ale chciałem żęby ktoś wkleił bo może ktoś akurat miał pod ręką link :stuck_out_tongue:

Są pod ręką. W przyklejonym temacie Ściągnij sobie Linuksa. To ze tam nie zajrzałeś tylko o Twoim lenistwie świadczy.