Problem z instalacja kosci ramu

witam. mam płytę główną MSI 865GM2-S

posiadam 2x256mb DDR400 i ostatnio dokupiłem jeszcze 1x512DDR400 i przy próbie podłączenia ramu pojawiają sie rożne problemy np. jak wkładam do jednego slotu to komp sie nie włącza, jak przełożę do innego to włącza sie i restartuje co chwile…proszę o pomoc jak wsadzić ta 3 kość by sie nie gryzła z tamtymi. pozdrawiam

Może po prostu nie możesz mies pamięci różnych rozmiarów i taka jest przyczyna:)

To znalazłem na temat Twojej płyty głównej:

Any configuration up to 4GB can be reached using any combination of 128, 256, 512MB, and 1GB modules.

czyli mam ustawić pamięć: w 1 slocie 256mb, w 2 slocie 256mb i w 3 512mb?

bo jak używam rożnych kombinacji to za każdym razem jest inny efekt

Czy nowa kość ma te same timingi co stare? Czy wszystkie kości są jednego producenta? Spróbuj ustawić timingi pamięci na sztywno. Być może twoja płyta w ogóle nie potrafi współpracować z trzema kościami.

timingi jak to sie sprawdza i ustawia? jedna z kości 256 i 512 to Kingstony, a druga 256 to elixyr czy jakoś tak :slight_smile:

jak płyta nie potrafi współpracować z 3 kośćmi to po co robić 4 gniazda? :stuck_out_tongue:

Sprawdza się w CPU-Z lub podobnym programie. Sprawdź je dla każdej kości oddzielnie. Timingi zmienia się w BIOSie. A same Kingstony współpracują ze sobą?

Niektóre płyty potrafią współpracować tylko z 1,2 lub 4 kośćmi naraz, z trzema nie :stuck_out_tongue:

rozwiązałem już problem wystarczyło zmienić timingi z 400 na 333 bo ta plyta główna nie obsługuję ddr400 na większej ilości kości ramu niż 1 :slight_smile: kurzyk dzięki za rade ^^