Problem z instalacja kosci ramu

(Vardhaanpl) #1

witam. mam płytę główną MSI 865GM2-S

posiadam 2x256mb DDR400 i ostatnio dokupiłem jeszcze 1x512DDR400 i przy próbie podłączenia ramu pojawiają sie rożne problemy np. jak wkładam do jednego slotu to komp sie nie włącza, jak przełożę do innego to włącza sie i restartuje co chwile...proszę o pomoc jak wsadzić ta 3 kość by sie nie gryzła z tamtymi. pozdrawiam

(system) #2

Może po prostu nie możesz mies pamięci różnych rozmiarów i taka jest przyczyna:)

(Tomaszfraszewski) #3

To znalazłem na temat Twojej płyty głównej:

Any configuration up to 4GB can be reached using any combination of 128, 256, 512MB, and 1GB modules.

(Vardhaanpl) #4

czyli mam ustawić pamięć: w 1 slocie 256mb, w 2 slocie 256mb i w 3 512mb?

bo jak używam rożnych kombinacji to za każdym razem jest inny efekt

(Kurzyk Zbw) #5

Czy nowa kość ma te same timingi co stare? Czy wszystkie kości są jednego producenta? Spróbuj ustawić timingi pamięci na sztywno. Być może twoja płyta w ogóle nie potrafi współpracować z trzema kościami.

(Vardhaanpl) #6

timingi jak to sie sprawdza i ustawia? jedna z kości 256 i 512 to Kingstony, a druga 256 to elixyr czy jakoś tak :slight_smile:

jak płyta nie potrafi współpracować z 3 kośćmi to po co robić 4 gniazda? :stuck_out_tongue:

(Kurzyk Zbw) #7

Sprawdza się w CPU-Z lub podobnym programie. Sprawdź je dla każdej kości oddzielnie. Timingi zmienia się w BIOSie. A same Kingstony współpracują ze sobą?

Niektóre płyty potrafią współpracować tylko z 1,2 lub 4 kośćmi naraz, z trzema nie :stuck_out_tongue:

(Vardhaanpl) #8

rozwiązałem już problem wystarczyło zmienić timingi z 400 na 333 bo ta plyta główna nie obsługuję ddr400 na większej ilości kości ramu niż 1 :slight_smile: kurzyk dzięki za rade ^^