Problem z instalacją Lilo w Slackware

(Dachu 87) #1

Witam.Podczas instalcji wyskakuje mi takie cos:

LILO INSTAL ERROR#1

Sorry,but the attempt to install LILO has been correctly installed.You'll

have to use a bootdisk to start your machine instead.It should still be possible to get LILO working by editing the /etc/lilo.conf and reinstaling LILO manually.See the LILO man page and documentation in /usr/doc/lilo for mare help

Z góry sorry za bledy :slight_smile:

No wiec nie wiem dlaczego sie tak dzieje,potem instalacje idzie dalej normalnie a po skonczeniu i ponownym uruchomieniu lnx nie dziala:/ wlacza sie winshit jak gdyby nigdy nic

Zmiana tematu na mówiący o problemie

Areh

A gdzie próbujesz zainstalować Lilo? W MBR, czy na partycji linuksowej?

Linuksa masz zainstalowanego, tylko po prostu lilo Ci się nie zainstalował. Mam nadzieję że zrobiłeś dyskietkę startową podczas instalacji, więc użyj jej teraz, odpal z niej Slackware, popraw wpis w /etc/lilo.conf , przeładuj i powinno grać.

(Dachu 87) #3

Na MBR instalowalem , nie zrobilem dyskietki bo nie mialem zadnej dzialajacej pod reka... :confused:

A w BIOSie nie masz przypadkiem właczonej ochrony przed zapisem w MBR?

Cóż, to masz problem.

Użyj płyty Slackware, wystartuj z niej, podmontuj partycję /, zachrootuj się na nią i dokonaj tych poprawek.

(Dachu 87) #5

Moja plyta ECS K7s5a :confused: nie ma chyba nawet takiego zabezpieczenia,partycje pod Linuxa robilem spod winshita Partitionem 7

(Ickmetan) #6

odradzam zapisywać lilo w mbr :slight_smile: lepiej na dyskietce lub gdzie indziej :slight_smile:

NIby dlaczego? Ja robię tak od samego początku mojej przygody z Linuksem i jakoś do tej pory nic się nie stało.

Mozesz rozwinać swoją wypowiedź?

(Dachu 87) #8

Więc co mi polecacie ? zebym co zrobił ? to jest mój pierwszy lnx , nigdy nawet sie tym nie interesowałem.Myśle poprubuje jeszcze raz zainstalowac tylko inaczej ...gdzie indziej niz MBR i moze zrobie partycje od nowa..hmm... cos pokminie moze sam dojde ..ale dzieki