Problem z instalacja Mandrake 10.1

Mam problem.Sciaglem lina tu z forum z postu sciagnij linuxa.Sciaglem mandrake 10.1 officjal rozpakowalem bo jest spakowane rarem.Tu jest link…http://ftp.task.gda.pl/pub/linux/Mandra … 10.1/i586/

Nagralem na cd ale plyta sie nie botuje a jak zrobilem dyskietke botujaca wedlug instrukcji to wyskakuje blad ze to nie plyta z linuxem mandrake.Nie wiem co robic???Mam mandrake 10.0 i dziala ale nie potrafie skonfigurowac neta bo mam Radiowke DWL 520+.A wiem ze ten mandrake juz obsluguje bez zadnego motania.

O ile mnie pamięć nie myli to Mandrake 10.1 Official jest na czterech płytach CD (nie chce mi się sięgać do regału ale daję 99%) lub na DVD jednej (nie licząc źródeł).

Może ściągnałeś nie tę co trzeba. Musisz mieć wszystkie i nagrywasz nie obraz ISO na płytę ale nagrywasz płytę z obrazu! !!

Po ściągnięciu sprawdź też sumy kontrolne md5sum. Powinny być podane w pliku na serwerze lub na stronie www. Porównaj z tymi które uzyskasz na podstawie ściągniętych obrazów.

A czy wypaliłeś obraz płyty?

ale Venger, Mandrake moze byc uruchamiany/instalowany z pierwszego CiDka a reszte jak mu bedzie potrzeba to zawoła :smiley:

Popatrzcie na ten link ktory wam podalem tam sa cd z mandrake z serwera FTP 3cd.Po sciagnieciu one sa spakowane rarem wiec je rozpakowalem i pliki ktore tam b7yly nagralem na plyty.Jak wlaczam w windowsie np.1 cd to plyta sama odpala i wyskakuje obraz powitalnyitd. A jak chce zainstalowac to nie idzie.

:smiley: No, to fajnie. Nic dziwnego, że masz kłopoty, bo TE PLIKI NIE SĄ SPAKOWANE!

Po prostu WinRAR ma funkcję podglądu obrazów ISO…

Obrazy wystarczy nagrać na płytę dowolnym programem do tego przeznaczonym.

To dzieki ja myslalem ze trzeba rozpakowac.Dzieki wszystkim za pomoc. :smiley:

o ile mi wiadomo to wersje 10 instaluje sie z drugiej CD :slight_smile:

To tak jesli bys mial jeszcze problem…

?? !!

Kto Ci tak powiedział ??

Isntaluje się z 1 CD, chyba, że podpisałes płytę 1 nazwą “CD2” :smiley:

Może się zdziwisz, ale już we wczweśniejszych wersjach była możliwość startowania instalacji z 2CD. Jest to zrobione na wypadek, gdyby były problemy ze startem z 1CD. Po wystartowaniu z 2CD, w odpowiednim momencie instalator prosi o włorzenie 1CD.