Problem z instalacją Mandrivy 2005


(Fefka86) #1

Hej niedawno postanowiłam pobawić sie w linuxa, bo mam za dużo ataków na windowsa, zresztą podobno linux jest o wiele wydajniejszy i bezpieczniejszy :slight_smile: . Mam dwa dyski jeden 40 giga (master) drugi 1,5 giga, przrobiłam go na partycje które potrzebuje linux programem particion magic. No i mam problem z instalacją kupiłam płytkę ze sklepu internetowego http://www.linux.pl wkładam wybieram język no i zaczyna mi pykać dysk (mniejszy). Odłączyłam mniejszy dysk wsio wporządku. A ja chce zainstalowac system linux na mniejszym dysku zeby nauczyc sie go obslugiwać. :frowning: jak to zorbic help


(JHS:PL) #2

A jaka dystrybucje kupiłas? I jakaś ta twoja wypowiedz bez ładu i skałdu...


(Misterdam) #3

Co to znaczy pykać ?


(Fefka86) #4

Pykać to znaczy pykać to chyba jasne trr trr trr trrrrr tak pyka. I od tego momentu instalacja ani drgnie !!


(Johny) #5

Musisz założyć dwie partycje Linux Native (/) i Linux Swap - ta na ogół 100,200 Mb,zależy ile masz w kompie pamięci,czy Linuxowe partycje są sformatowane ?, instalator może tam szukać systemu plików,który trzeba utworzyć,a masz możliwość gdzieś sprawdzić tą płytkę ?


(Czarno to widzę...) #6

Linux (nawet Mandrake) sam potrafi zadbać o przygotowanie partycji.

Nie potrafi natomiast zrobić czegoś z niczego, a 1,5 GB na tak zasobochłonny system, jak Mandrake to stanowczo za mało.

To miło, że masz ochotę zacząć przygodę z Linuksem, ale najlepiej będzie wystartować od Knoppiksa , żeby a) się od razu nie zniechęcić i b) przez własną nieuwagę i brak wiedzy nie uszkodzić innych partycji.


(Fefka86) #7

No odbra to zainstaluje tego linuxa na partycji wiekszego dysku. Ale to nie zmienia faktu ze kiedy podłączony jest mały dysk instalacja ani drgnie !!


(Czarno to widzę...) #8