Problem z instalacją Mandrivy 2005

Hej niedawno postanowiłam pobawić sie w linuxa, bo mam za dużo ataków na windowsa, zresztą podobno linux jest o wiele wydajniejszy i bezpieczniejszy :slight_smile: . Mam dwa dyski jeden 40 giga (master) drugi 1,5 giga, przrobiłam go na partycje które potrzebuje linux programem particion magic. No i mam problem z instalacją kupiłam płytkę ze sklepu internetowego http://www.linux.pl wkładam wybieram język no i zaczyna mi pykać dysk (mniejszy). Odłączyłam mniejszy dysk wsio wporządku. A ja chce zainstalowac system linux na mniejszym dysku zeby nauczyc sie go obslugiwać. :frowning: jak to zorbic help

A jaka dystrybucje kupiłas? I jakaś ta twoja wypowiedz bez ładu i skałdu…

Co to znaczy pykać ?

Pykać to znaczy pykać to chyba jasne trr trr trr trrrrr tak pyka. I od tego momentu instalacja ani drgnie !!

Musisz założyć dwie partycje Linux Native (/) i Linux Swap - ta na ogół 100,200 Mb,zależy ile masz w kompie pamięci,czy Linuxowe partycje są sformatowane ?, instalator może tam szukać systemu plików,który trzeba utworzyć,a masz możliwość gdzieś sprawdzić tą płytkę ?

Linux (nawet Mandrake) sam potrafi zadbać o przygotowanie partycji.

Nie potrafi natomiast zrobić czegoś z niczego, a 1,5 GB na tak zasobochłonny system, jak Mandrake to stanowczo za mało.

To miło, że masz ochotę zacząć przygodę z Linuksem, ale najlepiej będzie wystartować od Knoppiksa , żeby a) się od razu nie zniechęcić i b) przez własną nieuwagę i brak wiedzy nie uszkodzić innych partycji.

No odbra to zainstaluje tego linuxa na partycji wiekszego dysku. Ale to nie zmienia faktu ze kiedy podłączony jest mały dysk instalacja ani drgnie !!