Problem z instalacją napędu


(Skydam) #1

Kupiłam nowy napęd LG GH22LNP20 i nie mogę go uruchomic :frowning: . Po podpięciu taśmy i zasilacza komputer wyświetla że urządzenie działa poprawnie, ale po włożeniu jakiejkolwiek płyty w kółko się resetuje. Jestem załamana, PROSZĘ-POMÓŻCIE !!


(Technik Elektro) #2

zworka ustawiona na master jeśli to napęd IDE ??


(Skydam) #3

Chyba na Master (była poprawej stronie, tak jak w starym Samsungu), ale może to nie Master? Czy to jedyna przyczyna? Bo to IDE (szeroka taśma), ale może ten jest za nowy bo wyczytałam w necie że to Ultra DMA mode 4.

Dzięki że odpisałeś i proszę napisz co o tym myślisz.


(Technik Elektro) #4

jeśli podpinasz szeroką taśmę to jest to napęd ide, zworki różnie się umieszcza ale zwykle ta po prawej jest master a jak z zasilaniem ?? na jednej gałęzi z zasilacza masz jedno urządzenie ??


(Skydam) #5

Nie mam pojęcia, chyba nie obejdzie się bez ponownego rozkręcania , ale nic nie mieszałam, tylko wyjęłam ze starej nagrywarki taśmę i paro żyłowy wtyk od zasilacza i identycznie podpięłam w nowym napędzie.


(Technik Elektro) #6

możliwe, że napęd uszkodzony z LG różnie bywa...


(Skydam) #7

Chyba jest dobry, bo stary napęd jak padł, to nic się nie działo po włożeniu płyty a ten reaguje, tylko że resetem, a poza tym to nówka.A może jakieś sterownki trzeba wgrac, bo na dołączonej płycie oprócz Nero widnieje nazwa napędu ( na początku pomyliłam literkę,bo to GH22LP20)?


(Technik Elektro) #8

zacznij od wymiany taśmy ide na inną + zamianę miejscami z drugim kanałem ide na płycie głównej, może padła taśma...


(Skydam) #9

Oki, to możliwe bo jest mocno zgięta w kilku miejscach, pewnie dla lepszej wentylacji.Wielkie dzięki! Agdzie kupuje się taką taśmę i czy to jest drogie?


(Technik Elektro) #10

allegro lub sklepy z częściami komputerowymi :wink:.