Problem z instalacją napędu

Kupiłam nowy napęd LG GH22LNP20 i nie mogę go uruchomic :frowning: . Po podpięciu taśmy i zasilacza komputer wyświetla że urządzenie działa poprawnie, ale po włożeniu jakiejkolwiek płyty w kółko się resetuje. Jestem załamana, PROSZĘ-POMÓŻCIE !!

zworka ustawiona na master jeśli to napęd IDE ??

Chyba na Master (była poprawej stronie, tak jak w starym Samsungu), ale może to nie Master? Czy to jedyna przyczyna? Bo to IDE (szeroka taśma), ale może ten jest za nowy bo wyczytałam w necie że to Ultra DMA mode 4.

Dzięki że odpisałeś i proszę napisz co o tym myślisz.

jeśli podpinasz szeroką taśmę to jest to napęd ide, zworki różnie się umieszcza ale zwykle ta po prawej jest master a jak z zasilaniem ?? na jednej gałęzi z zasilacza masz jedno urządzenie ??

Nie mam pojęcia, chyba nie obejdzie się bez ponownego rozkręcania , ale nic nie mieszałam, tylko wyjęłam ze starej nagrywarki taśmę i paro żyłowy wtyk od zasilacza i identycznie podpięłam w nowym napędzie.

możliwe, że napęd uszkodzony z LG różnie bywa…

Chyba jest dobry, bo stary napęd jak padł, to nic się nie działo po włożeniu płyty a ten reaguje, tylko że resetem, a poza tym to nówka.A może jakieś sterownki trzeba wgrac, bo na dołączonej płycie oprócz Nero widnieje nazwa napędu ( na początku pomyliłam literkę,bo to GH22LP20)?

zacznij od wymiany taśmy ide na inną + zamianę miejscami z drugim kanałem ide na płycie głównej, może padła taśma…

Oki, to możliwe bo jest mocno zgięta w kilku miejscach, pewnie dla lepszej wentylacji.Wielkie dzięki! Agdzie kupuje się taką taśmę i czy to jest drogie?

allegro lub sklepy z częściami komputerowymi ;).