Problem z instalacją neostrady tp win 7 x64

Witam po raz kolejny :slight_smile:

Problem tyczy sie zainstalowania aplikacji neostrada. Jak wiemy telekomunikacja polska nie wypuscila oficjalnej wersji NEOSTRADA pod win 7.

Lecz sa sterowniki na stronie producenta modemu ktory posiadam: THOMSON SPEED TOUCH 330.

Po zainstalowaniu i wprowadzeniu haseł modem pokazuje ze jest normalnie polaczony z siecią.

Gdy otwieram internet explorer takowe połączenie nie istnieje… w jaki sposób mogę się połączyć z siecią i co jest nie tak…

wielokrotnie na innych forach był poruszany ten temat lecz nigdzie nie znalazłem konkretnej “działającej” odpowiedzi.

proszę o pomoc.

Kolego na jakim protokole masz zainstalowany modem? jeśli PPOA 0,35 zmień go na PPOE 0,35 dowiedziałem się o tym od pewnej Pani z TP gdy zadzwoniłem bo net przestał mi działać z dnia na dzień.

sytuacja wyglada tak:

  1. http://img571.imageshack.us/img571/425/17749559.jpg

  2. http://img413.imageshack.us/img413/9098/77161438.jpg

  3. http://img191.imageshack.us/img191/5526/87487853.jpg

  4. http://img248.imageshack.us/img248/5403/33172322.jpg

  5. http://img402.imageshack.us/img402/391/75531571.jpg

i na tym sie konczy :wink:

Spróbuj PPPoE 0,35.

TP SA w zależności od miejsca instalacji usługi używa zarówno PPPoE, jak i PPPoA.

Pamiętaj również o enkapsulacji, musi być ustawiona na VCMux, lub Auto.

Jeśli nie działa jedno, to wybierasz drugie.

Sprawdź przed próbą nawiązania połączenia, czy modem wynegocjował nośną ADSL.

Czasami, gdy są problemy z linią, trwa to dość długo. W tym czasie nie masz co próbować zestawiać połączania.

Tak wygląda przynajmniej z ostatniego komunikatu “Oczekiwanie na synchronizację DSL”, gdyby modem był zsynchronizowany, to nawiązałbyś połączenie.

tak jak na zdjeciach powyzej probuje na PPPoE 0,35 i linia jest zsynchronizowana bo dwie lampki modemu sie palą co oznacza ze modem jak i sterowniki są sprawne i gotowe do połączenia. Może problem leży w jakis innych wewnetrznych ustawieniach systemu? bo oprocz zainstalowania tych sterownikow i wpisania tam haseł po instalacji tak jak bylo wymagane jeszcze cos powinienem zrobic? czy automatycznie po instalacji tych sterownikow powinienem normlanie po włączeniu internet explorer tudziez mozzilli łączyć się z siecią?

Powinno działać, nie mam więcej pomysłów, jak tylko jeden, ustawienie tego połączenia jako domyślnego oraz restart systemu, mimo iż nie wymagany, to często przy modemach ADSL pomaga.

jakich danych ?? nic nie wypełniasz podczas instalacji instalacje kończysz sam gdy wykryje ci modem i go zainstaluje. Klikasz Cancel w chwili gdy zobaczysz okno właśnie do wypełnienia danych czyli hasło i login. potem otwierasz sobie Centrum sieci i udostępniania wybierasz nowe połączenie lub nowa siec / połącz z internetem połączenie szerokopasmowe wypełniasz dane hasło login zaznaczasz zapamiętaj hasło i opcje coś tam coś tam dla innych czyli ze wszyscy mogą z niego korzystać i wtedy łączysz jak już Ci się połączenie skonfiguruje to zamykasz wszystko i dopiero do przeglądarki :smiley: i to chyba tyle