Problem z instalacją nowego komputera

Witam

Jestem tu nowy, hehe, więc proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu, żeby taki laik jak ja mógł się z tym uporać. Problem polega na tym, że otrzymałem w prezencie nowy komputer, po podłączeniu monitora do jednostki i odpaleniu komputera nic nie działa, tzn komputer pracuje, ale na monitorze jest tylko obraz testowy, kable podłączone prawidłowo, a jednostka jest świeża, tzn. że nigdy nie był na niej instalowany system operacyjny. Prosze o pomoc.

Co dokładnie przedstawia ten obraz ? Jakiś komunikat ?

Komunikat brzmi:

POWER CAVING MODE

a następnie na monitorze zapala się pomarańczowa kontrolka, jakby przechodził w stan czuwania.

Spróbuj zresetować BIOSa płyty głównej (wyłącz komputer, odłącz od zasilania, odkręć lewą ściankę obudowy - patrząc od czoła obudowy, wyjmij z płyty głównej baterię na ok. 30 minut. Po tym czasie włóż baterię z powrotem i włącz komputer).

Przy okazji możesz posprawdzać podłączenia podzespołów do płyty głównej (karty graficznej, pamięci RAM), przewodów, itp.

Proszę zmienić tytuł na konkretny.

Czy to znaczy, że nie masz zainstalowanego np. Windowsa? bo jesli tak jest to komputer dalej niz BIOS się nie uruchomi.