Problem z instalacją Pandy Antyvirus Pro 2009

Kupiłem Pandę Antyvirus Pro 2009 z opisem na pudełku “odnowienie licencji” (dotychczas używałem Pandy Antyvirus+Firewall 2008). Po uruchomieniu instalatora Pandy 2009 (bez usunięcia Pandy 2008) instalator wykrył starszą wersję i pojawił się komunikat o jej usunięciu i monit o ponowne uruchomienie komputera, co też uczyniłem. Po ponownym uruchomieniu instalatora pojawił się komunikat o nieprawidłowej instalacji: “wykryta została poprzednia deinstalacja (bez ponownego uruchomienia). Aby poprawnie zainstalować Panda Antivirus Pro 2009, musisz najpierw uruchomić komputer ponownie. Potem ponownie uruchom instalatora Panda Antivirus Pro”. Czynności te powtórzyłem kilkakrotnie i za każdym razem pojawił się ten sam komunikat. Próbowałem zainstalować ponownie Pandę 2008, ale skutek był ten sam. Nie próbowałem “grzebać” w rejestrze, gdyż nie jestem w tym zbyt mocny. Gdyby ktoś mógł mi pomóc byłbym serdecznie wdzięczny.

Pozdrawiam

Jacek

Dzięki za szybką odpowiedź. W sumie zorientowałem się, że najpierw należy odinstalować starą wersję (pierwsza strona instrukcji załączonej do programy), ale skoro pomija się czytanie podstawowych informacji to skutki są takie jak wyżej. Moja wina.

Serdeczne dzięki będę próbował.

11.11.2008 10:12

Wszystkiego próbowałem i nic. Pojawia się trochę inny komunikat o wykryciu pozostałości z nieudanej instalacji i monit o zamknięcie komputera w celu usunięcia tych plików. Po zgodzie na powyższe nic się nie dzieje. Po ręcznym zamknięciu komputera i próbie ponownej instalacji ponownie pojawia się komunikat jak wyżej. Spróbowałem uruchomić odzyskiwanie systemu, a następnie odinstalować stary program przez panel sterowania/dodaj, usuń programy. Wszystko przebiegło pomyślnie, lecz próba zainstalowania nowego programu skończyła się ze skutkiem jaki już opisałem (wykryto pozostałości itd.). Jedyna zmiana jaką zaobserwowałem, to bez problemów zainstalowałem starą wersję programu. Jedyne co mi przychodzi do głowy to, że dostałem wadliwy produkt. Mógłbym jeszcze przeinstalować windowsa, lub spróbować uruchomić program na innym komputerze (najlepiej na takim na którym nie była instalowana żadna wersja Pandy), ale czy o to w tym chodzi? Jeszcze jedno - oprócz wyczyszczenia rejestru i katalogów temp usunąłem ręcznie wszystkie pliki związane z pandą (także te z ukrytych folderów). Zrobiłem to przed przywracaniem systemu.

Czy ma ktoś jakiś pomysł na ten problem. Będę bardzo wdzięczny.

Serdeczne dzięki dla Narv i ybu. Zastosowałem się jeszcze raz do waszych wskazówek i w końcu się udało. Co dokładnie blokowało instalację do końca nie wiem.

Co do pandy antivirus pro 2009 to są jakieś błędy ponieważ system zabezpieczeń windows (XP) nie wykrywa firewall’a pandy, a o antywirusie daje komunikat jakby program nie działał - brak skanowania w czasie rzeczywistym. Piszę o tym ponieważ od dwóch lat używam tego antywirusa i wersje z 2007 i 2008 roku tak się nie zachowywały. Co do skuteczności to panda nie poradziła sobie z amvo.exe chociaż przy starcie systemu wykrywała go jako nieznanego wirusa i blokowała niektóre jego funkcje, co chyba było prawdą, bo gdy zacząłem szukać informacji na jego temat, to na moim komputerze takiego bałaganu nie było. Z wirusem rozprawiłem się dzięki radom z tego forum.

Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Na stronie producenta Pandy nie widzę żadnego osobnego programu do odinstalowania. Proponuję więc wersję 2008 odinstalować ręcznie (nie automatycznie poprzez instalator wersji 2009), potem pobrać i zainstalować program CCleaner. Wyczyścić nim rejestr, wyczyścić foldery tymczasowe Temp (ręcznie) i dopiero po tym spróbować zainstalować nowszą wersję.

Chyba coś żle robiłeś (patrz strona 17 instrukcji) http://www.pspolska.pl/pomoc/instrukcja_ap.pdf

Teraz pozostaje Ci to co proponuje Narv

Może to Ci pomoże: http://www.antywir.pl/post866.html