Problem z instalacją PCTV Tuner Kit for Windows Vista

(Wnowicz) #1

Witam wszystkich.

Mam taki problem.

Zakupiłem PCTV Tuner Kit for Windows Vista dedykowany dla XP Media Center oraz dla Windows Vista....... no a mój system to XP Professional.

Nie mogę uruchomic instalatora ponieważ podczas instalacji karty program nie wykrywa Media Center i niestety dalsza procedura instalacji zostaje przerwana.

Kartę tą kupiłem sporo czasu temu w sklepie którego niestety już nie ma. Nie mam pojęcia jak to zainstalowac? Może jakieś uaktualnienia? Nie mam zielonego pojęcia. Proszę o pomoc bo nie mam zamiaru zmienia systemu na Media Center lub Vistę.

Jeszcze raz proszę o wskazówki.

(Cosik Ktosik) #2

A zobacz te sterowniki :arrow: Klik

(To są same sterowniki pod xp, instaluj je z menadżera urządzeń, tzn PPM na urządzenie->aktualizuj sterownik)

A resztę szukaj na stronie Pinnacle

(Wnowicz) #3

ok

bardzo dziękuję

udało się zainstalować urządzenie

teraz będę walczył z softem

(Cosik Ktosik) #4

Możesz teraz spróbować uruchomić instalkę programu z dołączonego CD. Oczywiście, jeżeli sterowniki i oprogramowanie są tam instalowane osobno. Jeżeli nie, to szukaj na podanej stronie. Ponadto, na stronce, powinien być nowszy soft.

(Wnowicz) #5

No i znowu problem.

Po odpaleniu CD instalacyjnego pojawia się napis:

"Pinnacle PCTV MCE requires that your computer is running Microsoft Media Center Edition"

I po tym komunikacie niestety dalsza instalacja nie jest możliwa. Przypomnę że używam XP Professional.

Pomóżcie proszę.

Co mam dalej robic?

Nie znam za dobrze angielskiego. Jeśli byłoby to możliwe prosiłbym o podanie linków do jakiegoś softu który mógłym zainstalowac.

Jeszcze raz z góry dziękuję.

(Cosik Ktosik) #6

W przedostatnim poście podałem Tobie link bezpośrednio pod stronki, gdzie można ściągnąć odpowiednie oprogramowanie. Zobacz, jakie nie można zainstalować z płytki i ściągnij odpowiednie, prosto z tego linku.

(Wnowicz) #7

Na płycie jest tylko jeden plik setup.

Jak mam to zrobić i co mam ściągnąć?

Podpowiedz mi proszę bo nie wiem co mam ściągnąć.

W dniu 13.06.2008 , o godzinie 19:12 został dopisany post przez Wojciech32

Proszę jeszcze raz o pomoc bo nie mam pojęcia jak to zrobić.

(Cosik Ktosik) #8

Nie wiem jaki program dołącza Pinacle do swoich kart telewizyjnych (zobacz w instrukcji i poszukaj na stronce).

Jeżeli nie ma tam, to możesz skorzystać z alternatyw:

DSclaer

ChrisTV

K!TV

(Wnowicz) #9

OK.

Dziękuję za pomoc.

(Coach Osinski) #10

Mam zainstalowany tuner: "pinnacle pctv tuner kit" - ostatnio robiłem reinstalację systemu Vista 32-bit i zaczęły się problemy. Wcześniej wszystko było ok. Teraz sygnał TV odtwarzany w Windows Media Center staje się nie do oglądania. Dźwięk zaczyna po kilkunastu sekundach oglądania tv zwalniać w stosunku do obrazu. Nie wiem jak to rozwiązać. Może macie jakiś pomysł?