Problem z instalacja programow po system recovery

hey.

wczoraj zrobiłam system recovery, ale bez utraty danych. mój system powrócił do stanu sprzed roku. IE7 cofnął się do 6, WMP do 10. Musiałam pobrać od nowa wszystkie updates do windowsa. Było ich w sumie 54. Nie wiem czemu dwie z nich nie chcą się pobrać. Za każdym razem wyskakuje informacja, że instalacja nie powiodła się. tutaj wklejam ich nazwy.

Security Update for Microsoft .NET Framework, Version 1.0 Service Pack 3 (KB930494)

Security Update for Microsoft .NET Framework, Version 1.1 Service Pack 1 (KB928366).

Drugim problemem jest IE, nie mogę zrobić upgrade do 7. za każdym razem informacja, ze nie można było zainstalować. nie to, żebym była zwolennikiem IE, bo sama używam Firefox, ale niektóre programy wymagają IE, i dlatego wolałabym mieć IE7 niż 6. Kwestia przyzwyczajenia. dodam jeszcze, ze przed instalacją wyłączam firewall i antywirusa.

dzięki za każda odpowiedź.

Co do problemu 1 ==== masz zainstalowanego Net.Framework 1.0??

Co do 2-giego pobierz IE 7 z innej lokalizacji niż microsoft może inna instalka zadziała :smiley:

Takie głupie pytanie:

Czy system jest aktywowany?

Jeśli nie, to nie zainstalujesz IE7.

Ponieważ nie masz zainstalowanego .NET Frameworka, pobierz go ze stronki MS i dopiero wtedy instaluj w/w łatki.

Tak jak wcześniej powiedziano, instalacja IE7 jest możliwa tylko jak masz aktywowany system (IE podczas instalacji sprawdza autentyczność systemu). W obecnej wersji IE7 co do tego nie jestem już taki pewny.

oczywiscie ze system jest aktywowany. do wczoraj mialam zainstalowany IE7, ale po system recovery wyskoczyla mi znowu 6, wiec chcialam go spowrotem do 7 a tu klapa. system musi byc aktywowany, bo wczoraj tez musialam sciagnac sobie WMP11 i to poszlo bez problemu, a tam autentycznosc jet tez sprawdzana. wiec to raczej nie problem aktywacji. dodam jeszcze ze recovery robilam z recovery partycja, ktora mam zainstalowana na HD.

co do tych poprawek to dlaczego przed recovery ten net framework byl, a po nie ma. wczesniej sciagalam wszystkie poprawki i nie bylo z tym problemu.

nic sprobuje sciagnac ten net framework.

dzieki za odpowiedzi

A konkretniej, podany jest jakiś kod błędu itp. Czy poprostu jest okno z info o niepowodzeniu i to wszystko ??

nie wiem czy moze w tym jest problem, ale probuje sciagnac net framework i nic z tego nie wychodzi. za kazdyn razem wyskakuje jakis error i podany jest kod bledu. nie wiem tylko jak to skopiowac, aby wrzucic na forum. bede musiala pewnie przepisac. dodam jeszcze, ze jako pierwszy sprobowalam sciagnac net framework 1.1 service pack 1. wyskoczylo mi ze juz jest w moim systemie, ja kliknelam na sciagnij ponownie, cos sie dzialo i wyskoczyl error + kod bledu.

niestety musze konczyc, jutro podam te wszystkie kody bledu

dobranoc

W dniu 24.04.2008 , o godzinie 11:26 został dopisany post przez leyla76

Kod błędu do Microsoft.NetFramework 1.1

Internal Error 2908

{0548FC4E-9256-4341-AD34-27D534CDE619}

W dniu 24.04.2008 , o godzinie 11:37 został dopisany post przez leyla76

i jest jeszcze jeden błąd po wciśnięciu ok

Internal Error 2908

{7DD61C22-61FD-40E9-9EEA-98D7DA3BAAA2}

i po wciśnięciu ok, kolejny error

Error 1935.An error ocured during the instalation of assembly.

‘system. version=“1.0.5000.0”, Public key token="b77a5c561934e089"Culture=“neutral”, file version=“1.1.4322.573”’.

Please refer to Healp and Support for more information. HRESULT 0x80131700

i tak za każdym razem, kiedy próbuje ściągnąć ten net framework, nieważne która to jest wersja, zawsze pojawia sie jakiś error.

Rozwiązanie [1] , [2] , [3]

rokko

dzieki za wskazowki. dostosowalam sie do wskazowek z linkow przez ciebie podanych. usunelam C:\Windows\System32\mscoree.dll. i teraz probuje sciagnac ten nieszczesny net framework 1.1 package i nie moge. sciagam plik, przechodze do instalacji. zalacza sie extracting file, potem winows instaler z pytaniem czy chce zainstalowac net framework, po wcisnieciu tak, pojawia sie informacja please wait while microsoft configures net framework 1.1 i wszystko znika. zaczynam od poczatku i znowu to samo.

sprobowalam nawet sciagnac windows instaler ze stron microsoftu. ale wyskoczyla informacja ze mam juz zainstalowana ostatnia wersje.

teraz nie wiem co z tym fantem zrobic.

W dniu 24.04.2008 , o godzinie 14:15 został dopisany post przez leyla76

Myślę, ze mój problem już rozwiązany. Udało mi się zainstalować Net Framework 3.5. Pobrałam te poprawki, których wcześniej nie mogłam zainstalować.

Gorące dzieki za Twoją pomoc i Twój czas.