Problem z instalacją programów

Witam…

Mam problem z zainstalowaniem jakiegokolwiek programu z internetu.Bez różnicy czy jest to gadu-gadu,tlen czy program do obróbki zdjęć.

Chciałam pobrac gg ze stronki"dobre programy" lecz otwiera sie okienko,w którym pisze pobieranie informacji o pliku i nic wiecej sie nie dzieje…okienko jest cały czas nieaktywne.

Korzystam z laptopa i mam system windows vista.Program antywirusowy Eset NOD32.Zeskanowałam komputer,bo myślałam,że załapał on wirusa lecz wszystko jest ok.

Internet mam ze stałego łącza.Kiedy podłaczyłam drugiego laptopa do tej samej sieci z tym samym oprogramowaniem i programy ściągaja się bezproblemowo.Wydaje mi się,że cos jest nie tak z moim sprzętem lub oprogramowaniem.

Bardzo proszę o informacje lub wskazówki.Co robić by to naprawić?

Kaśka

Dodane 11.07.2009 (So) 21:27

Hmmm…widze,że nie ma sensu tu cokolwiek pisać,bo raczej nikt nie jest w stanie mi pomóc

z tego co widzę to masz problem z pobraniem programu a nie instalacją, spróbuj pobrać inną przeglądarką

zawsze jest sens, nie od razu znajdzie się ktoś kto ci pomoże, nie każdy jest alfą i omegą, czasem trzeba poczekać…

zrób tak jak napisał ci Marioonlinemaster

jeśli nie masz innej przeglądarki a tylko internet explorera to jeśli masz dostęp do tego drugiego komputera to pobierz na tym drugim sobie

np: Firefox lub operę i przenieś ten plik na ten nie za bardzo działający komputer i zainstaluj i wtedy spróbuj pobrać cokolwiek

jeśli testowałaś już na różnych przeglądarkach może mieć wirusa, przeskanuj innym programem antywirusowym( może być jakiś online np kasparski),

lub też masz zablokowaną możliwość zapisu pliku przez zasady ograniczenia grup… ale co do tego to tylko mniemam że może…

opisz po czym to się stało, co zrobiłaś (jeśli pamiętasz co zrobiłaś przed tym od kiedy się to dzieje)

jaką masz przeglądarkę, czy to jest twój komputer czy firmowy

Wynika z tej wypowiedzi, że na obu komputerach jest zainstalowany Eset NOD32.

Radzę sprawdzić konfigurację tego programu, gdyż prawdopodobnie to on uniemożliwia pobieranie plików.