Problem z instalacją-router tp link tl wr 740n


(Sak Krzysztof) #1

Witam

Przeczytałem kilka wątków dotyczących tego typu routera, ale niestety nie znalazłem rozwiązania mojego problemu, stąd mój post.

image_id: 5017

Więc do rzeczy. Po podłączeniu routera do internetu (sieć osiedlowa-nplay) oraz routera do komputera stacjonarnego otworzyłem przeglądarkę i wpisałem 192.168.1.1 , lecz wyskoczył komunikat brak łączności. Jednak po wpisaniu adresu http://www.tplinklogin.net udało mi się wejść w panel konfiguracyjny.

W zakładce quick setup wpisałem następujące wartości ( sprawdzałem kilka dni swoje IP, zawsze było takie samo, więc wnioskuje, że posiadam IP statyczne, chociaż próbowałem również jako dynamic).

image_id: 5019

image_id: 5018

Problem polega na tym, że w panelu sterowania pokazuje, że komputer jest połączony z internetem, również mój telefon odbiera sygnał o sieci (pełny zasięg) lecz w oby przypadkach po prostu nie ma internetu, po wejściu w przeglądarkę wyskakuje nie odnaleziono serwera.


(skrzek) #2

sklonuj MAC adres karty sieciowej w kompie, do której był podłączony internet i zrestartuj wszystko - będzie działać.

Lub (nie znam nplay) zrestartuj modem (urządzenie przed routerem) - wtedy zaloguje do sieci nplay MAC adres routera. Zadziała jesli tylko nplay dopuści inny MAC adres - jeśli nie wróć do pierwszego zdania.


(Sak Krzysztof) #3

Modemu nie mam, więc sposób pierwszy, tylko jak to zrobić? nie znam się bardzo na tym więc poproszę łopatologicznie :wink:

PS

chyba znalazłem http://www.tp-link.com.pl/article/?id=130

Dzięki bardzo, już hula! !!


(roobal) #4

W WAN ustaw na Dynamic IP i pokaż zrzut ekranu.