Problem z instalacją Sound Blaster Audigy SE

właśnie kupiłam sobie nową karte dzwiękową Sound Blaster Audigy SE. problem polega na tym ,że stara karta jest zintegrowana na płycie głównej.

w instrukcji instalaci pisze ze mam odłączyć starą karte… jak mam to zrobić, skoro stara karta jest na płycie głównej?

dla informacji posiadam komputer Dell Dimension 4600. prosze o wskazówki.

Najczęściej wystarczy tylko odinstalować sterowniki od starej karty, a następnie włożyć tego Sound Blastera. Jeśli jednak wiesz jak wyłączyć tą zintegrowaną kartę muzyczną to możesz tak zrobić, ale nie jest to na 100% wymagane, ponieważ odinstalowanie sterowników wystarczy do poprawnego działania karty Creative.

W Biosie najczęściej jest taki wpis “On Chip Sound” wystarczy wybrać na Diseable.

Wcześniej trzeba odinstalować sterowniki od zintegrowanej karty dźwiękowej, ponieważ w przypadku wcześniejszego wyłączenia w BIOSie nie będzie się dało usunąć jej sterowników.

Bodzia , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Bodzia , odnajdź w BIOSie jedną z tych pozycji:

Onboard Audio Codec , lub

Onboard AC’97 Audio Codec , lub

AC’97 Audio Device , bądź podobnie i ustawienie ENABLED (włączone) zmień na DISABLED (wyłączone).

Przed wyjściem z BIOSu zapisz zmianę ustawień (Save and Exit, ewentualnie F10).

Przepraszam, ale do wóbla to sie strzela z wiatrówki , a nie z armaty . :lol:

Nic nie kombinuj w Biosie , bo nie potrzeba! Sprawa jest prosta. ![-o<

Idz do Device Manager ( nie wiem jak to bedzie po polsku). Mozna tam wejsc naprzyklad przez Control Panel ( panel sterowania) -znajdz tam SYSTEM - w zakladne HARDWARE znajdziesz DEVICE MANAGER …wejdz tam.

odszukaj tam SOUND, VIDEO AND GAME CONTROLLERS…nacisnij na krzyzyk po lewej stronie ( ukaze Ci sie lista)

znajdz SOUND(COSTAM) INTEGRATED DIGITAL AUDIO - nacisnij na to prawym przyciskiem - a nastepnie lewym na DISABLE

pozamykaj wszystko i juz mozesz instalowac nowa karte.

dziekuje bardzo za wskazówki, mialeś racje, działa. Cieszę się że nie musze nic zmieniać w Biosie, bo na samą nazwe dostaje dreszczów.

Naturalnie dziękuje wszystkim za odpowiedz.

Oczywiście, że trzeba wyłączyć kartę w BIOS-ie. A że można nie wyłączać? Pewnie że można. Można też pracować na 16 kolorach i w rozdzielczości 800 x 600.

Zaraz , zaraz…Jeśli to prawda, to czemu ta nowa karta działa? …pracuje wszystkie 5 głośników, a stara karta nie daje żadnych odgłosów.

Jeśli tak jest , to poco zmieniać coś w Biosie, jak już jest wyłączone??? Chyba, że sie myle??