Problem z instalacją sterowników do drukarki HP DJ3650

Otóż mam problem z instalacją drukarki HP DeskJet 3650

Po włożeniu płyty ze sterownikami klikam “Instaluj”. Po kilkunastu sekundach pojawia się monit o podłączenie drukarki. Tak więc wkładam kabel i czekam. Wyskakuje info: “Drukarka znaleziona. Proszę czekaj” i taki komunikat jest wyświetlany aż do momentu, w którym daję reset kompa, bo nie chce mi się czekać ponad godzinę czasu na znalezienie drukarki.

Także podczas podłączenia sprzętu wyskakuje Kreator Znajdowania Sprzętu. Gdy dam Dalej> wyskakuje prośba o wskazanie pliku hpzimc09.dll, który rzekomo jest na płycie (a go tam nie ma!).

Dodam jeszcze, że mam zajęte inne porty USB różnymi urządzeniami, kabel do drukarki ma 1,5M; używam systemu Windows XP, posiadam mocny konfig.

Dlaczego nie mogę zainstalować drukarki? Help…

A spróbuj zainstalować najnowszy sterownik oraz drukarkę podłączyć do innego portu USB. Może ten jeden nawala.

Spróbuj inaczej: podłącz drukarkę poczeaj, aż win ją wykryje i zapyta o sterowniki, wtedy wskaż mu ścieżkę ze sterownikami. Albo zainstaluj same drivery bez oprogramowania i jak cie winda spyta o stery to wskaż ręcznie te które wgrałeś. Ewentualnie ściągnij najnowsze sterowniki.

No właśnie, że nawet ta najnowsza wersja nic nie daje :frowning: Też podłączenie do innego portu USB nie przynosi rezultatu. Będę musiał sprawdzić tą drukarkę na innym kompie, choć przecież jeszcze kilka dni temu wszystko było OK.

Ten komputer, do którego aktualnie chce ją podłączyć, jest nowy.

UPDATE

Musiałem wykasować wpisy HP w rejestrze i teraz drukarka działa, ale najpewniej urządzenie gryzie się także z modemem, który jest przypięty do USB. Teraz przez to modem nie chce wystartować :frowning: Musiałem przełożyć kable do całkiem innych slotów, może teraz będzie OK?

A wracając do drukarki: wciąga skubana po dwie kartki na raz, często się zacina: wystarczy wyczyścić? (nie była używana dobre kilka miesięcy).