Problem z instalacją sterowników do HD 4850

Siema. Pobrałem wczoraj sterowniki 9.10, włączyłem instalator usunąłem stare sterowniki i pisało że jest jakiś błąd ale jak otworzyłem komunikat to nic nie pisało.

Zainstalowałem 9.10 i tak jak by nie zainstalował się sterownik do karty graficznej. Instalowałem od nowa 9.9 ale jest taki sam problem

  1. W jaki sposób odinstalowałeś poprzednie sterowniki?

  2. Jaki dokładnie błąd / komunikat się wyświetlił?

Uruchomiłem instalator i tam był wybór czy zainstalować czy odinstalować. Odinstalowałem.

Wyskoczyło tylko że jest ostrzeżenie

Usuń sterowniki poprzez Dodaj/usuń programy.

Przeczyść kompa CCleanerem (pliki i rejestr).

Ściągnij najnowsze sterowniki ze strony AMD (http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx) i zainstaluj je.

Zainstaluj najnowszego DirectX.

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

Zrobiłem tak i nic

Możesz jeszcze spróbować po czyszczeniu komputera CCleanerem, a przed instalacją sterowników do grafiki, zainstalować najnowsze dostępne sterowniki do płyty głównej (chipset).

W poniedziałek najprawdopodobniej przesiadka na Win 7 więc myślę że wytrzymam

9.10 to wersja Catalysta a nie sterownika, sprwdź w menadźerze urządzeń z którego roku masz sterowniki, po za tym Catalist potrzebuje .Net Framework2.0 z SP1 …w przeciwnym wypadku wywala błędy, sugeruję instalację 2.0sp1 i 3.0

Jak nic nie pomoże to można wymienic jeszcze bios do MB bo masz starą tą płytę z Pcie 1.0…

Też mam kartę ATI i zmiany sterowników na nowsze dokonuję zawsze w taki sam sposób, tzn. na liście dodaj / usuń programy odnajduję Narzędzie deinstalacji oprogramowania ATI (czy jakoś tak) i je odinstalowuję a ono już wywala ze sobą resztę. Po restarcie, system ponownie odnajduje kartę graficzną i prosi o sterowniki. Wtedy uruchamiam instalator ATI i sterowniki się instalują. Nigdy nie miałem problemu ze zmianą Catalystów na nowsze. Kilka dni temu robiłem update z 9.9 na 9.10 dokładnie w sposób, jaki opisałem.

Nie widzę potrzeby, by przed każdą aktualizacją Catalystów aktualizować DirectX lub instalować .NET Framework - przecież te komponenty są cały czas w systemie. Po co też czyścić system CCleanerem? Gdyby zmianiać GeForce <=> Radeon, to miałoby to sens (chociaż, według mnie, lepsza byłaby reinstalacja systemu - zawsze ją robię po zmianie jednego z podstawowych urządzeń).

Jeżeli nie chcą Ci się zainstalować Catalysty w standardowy sposób, to może spróbuj zainstalować same sterowniki (np. poprzez opcję aktualizacji sterownika we właściwościach ekranu), bez panelu kontrolnego.