Problem z instalacją sterowników do karty graficznej nvidia

Witam!

Jak w tytule mam problem z zainstalowaniem karty graficznej - nvidia 8400 GS, z płytki dołączonej do karty zainstalowałem driversy, zainstalowałem też directa 10. Po instalowaniu odpowiednich do modelu sterowników poprostu nic się nie dzieje. Po zrestartowaniu komputera komputer zwyczajnie nie wykrywa żadnych zainstalowanych sterowników, używając programu Driver Cleaner 3 również nie wykrywam sterowników do nvidii. Dodam, że próbowałem instalować wiele sterowników, najnowszych i troche starszych, ale wszystkich pasujących do mojego modelu i systemu jakim jest Vista (32-bitowy system operacyjny).

Vista dlatego, że po zakupie komputera mialem problem z zainstalowaniem XP, gdyź do zainstalowania odpowiednich sterów potrzebna jest stacja dyskietek której niestety w nowym kompie nie mam, ale to już inny temat.

Proszę o w miarę konkretne odpowiedzi i z góry dzięki za pomoc.

Na stronie nvidii poszukaj starszych/nowszych sterów

Jak jest grafika wykrywana w “menadżer urządzeń”

Spróbuj zainstalować sterownik ze strony producenta. Bywało tak że niektóre karty graficzne wymagały sterowników producenta gdyż te od nvidi ich nie rozpoznawały, tak było z niektórymi modelami Asusa

Próbowałem instalowac i ze strony nvidii i różne inne, teraz po włączeniu komputera wyskakuje okienko - (niedosłownie) “Can’t find grapfic card information” czy coś takiego.

W menadżerze urządzeń znajduje kartę, ale ona czegoś jeszcze chce, jest przy niej wykrzyknik, z kolei jak robie aktualizuj sterownik to nie może go znależć na kompie i ani online i pisze że nie znaleziono aktualnej wersji nowszej do sterownika czy coś takiego. Ale pewien jestem, że sterownik nie jest zainstalowany, może potrzebuję czegoś jeszcze, żeby zainstalować stery…?

Zrób aktualizacje i wskaż ścieżke do katalogu Nvidii gdzie zainstalowałeś sterowniki.

Ja mam dokladnie ten sam problem…

Pewnie kupiles kompa z vobisu i taki jest final…

ja chyba go oddam do serwisu i niech robia…

Przed napisaniem mojego postu czytałem Twoj temat i o ile mi wiadomo napisałeś, że szukasz sterowników a nie nie możesz ich zainstalować ale widocznie również zainstalować nie możesz xD nie kupowałem z vobisu ale też nienajlepiej postąpiłem kupując cały zestaw philipsa z monitorem itd, oczywiście zaplombowany :shock:

Co do sterów nie pomogło aktualizowanie z zainstalowanych sterów, jak instaluje sterowniki to pisze ze windows nie est wersja 32 bitowa i takich ster nie obsluguje, cos nowego mi sie zaczelo wlaczac, jednakze kiedy instlauje ster do visty 64 bit pisze ze oprogramowanie nie jest 64 bitowe więc nie wiem co jest grane.

Teraz siedźcie i płaczcie że kupujecie komputery gotowe z plombami :smiley: :twisted:

placze.gif

nie ma paczki instalacyjnej z DX 10, DX 10 jest zaimplementowany w Vistę…

to taka mała dygresja to 1 wątku w tym poście,

jeśli chodzi o sedno sprawy to ściągnij i zainstaluj te stery:

http://www.nvidia.com/object/winvista_x86_162.22.html

instalowalem…

nic nie dalo

a Windows Update ?? jesteś pewien że posiadasz właśnie taką kartę graficzną ??. poponuję zadzwonić do serwisu gwarancyjnego i przedstawić swój problem oni najlepiej będą wiedzieć co składali (jeśli to był zestaw produkowany taśmowo to na pewno już mieli podobny problem z innym klientem).

Windows Update ma problem z instalacja sterownikow…

Na 100% mam ta karte graficzna…

a do serwisu sprobuje zadzwonic :slight_smile:

jakie błędy wyskakują ?? jak testowałem Vistę nie miałem żadnych problemów z instalacją sterowników z Windows Update.

ooo poszlo…

zresetowalem kompa ale ten sam problem ;o

wrzuć zrzut ekranu z Menadżera Urządzeń.

f.jpg

Do tego dorzucam jeszcze 1 screen

fdfd.jpg

ja odpowiednie sterowniki mam tylko po zainstalowaniu ich… nie instalują sie do systemu, mialem juz ten sterownik 162.22, który zaproponowałeś, Turkissh, ale spróbuje ściągnąć go jeszcze raz i zainstalować ponownie

aa Turkissh dodam ze mi sie pasjans laguje ze nie mozna grac !!

1,0 <- wydajność w viście. Ja w laptopie mam 3,9 lol.